„Jeszcze wiruje twoja płyta” – 10.konkurs muzyczny

X edycja Konkursu Piosenki „Jeszcze wiruje twoja płyta”

Wrocławski Klub Anima zaprasza do udziału w X edycji Konkursu Piosenki „Jeszcze wiruje twoja płyta”, który odbędzie się 25 maja 2019 r. Tym razem uczestnicy zmierzą się z piosenkami Czesława Niemena.

Celem konkursu jest popularyzacja piosenek legend polskiej muzyki, które po dziś dzień oczarowują walorami artystycznymi, a także rozwijanie umiejętności sceniczno-wokalnych młodych talentów. Konkurs skierowany jest do solistów w trzech kategoriach wiekowych.

Konkursowicze wezmą na warsztat kompozycje Czesława Niemena, jednego z najpopularniejszych, najbardziej rozpoznawalnych, a jednocześnie najbardziej oryginalnych i wpływowych twórców polskiej muzyki popularnej XX wieku. Zaczynając od prostych piosenek w stylu pop, szybko zwrócił się w kierunku rozbudowanych kompozycji wykorzystujących elementy jazzu i muzyki awangardowej. Charyzmatyczny wokalista obdarzony wyjątkowym głosem, był także jednym z pierwszych w Polsce muzyków wykorzystujących na dużą skalę instrumenty elektroniczne.

Występy uczestników muzycznych kompetycji oceni jury w składzie:

Magda Pasierska – wokalistka i kompozytorka jest laureatką Wrocławskiej Nagrody Muzycznej Prezydenta Wrocławia w 2011 roku oraz Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki. Jest również laureatką 40 Przeglądu Piosenki Aktorskiej, odbywającego się rok rocznie we Wrocławiu.

Marcin Suszczyński – gitarzysta i kompozytor, absolwent Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Na stałe współpracuje z Agatą Skowrońską-Kartvelishvili – aktorką Teatru Polskiego i reżyserką oraz prezesem fundacji ArtTrakcji, dla której skomponował muzykę do spektakli teatralnych: Xero24, Fryderyk i Mole, Dziady cz.III, Złodziej Czasu.  Wiceprezes fundacji Volto Amore, dyrektor strefy projektów muzycznych, kierownik zespołu Amazing Band, z którym został finalistą XII Ogólnopolskiego Konkursu piosenek Grzegorza Ciechowskiego oraz laureatem nagrody fanklubu „Republika Marzeń”. 

 

Justyna Różewicz – wokalistka, kompozytorka i trener wokalny, wiceprezes fundacji Volto Amore, dyrektor studia artystycznego „Need and Like”, w którym prowadzi zajęcia wokalne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na stałe współpracuje z Agatą Skowrońską-Kartvelishvili – aktorką Teatru Polskiego i reżyserką oraz prezesem fundacji ArtTrakcja, dla której skomponowała muzykę do spektakli teatralnych: Xero24, Fryderyk i Mole, Dziady cz.III, Złodziej Czasu. Prowadzi warsztaty wokalne m.in. Podczas Festiwalu Artystycznych Poszukiwań „Przystań” w Górznie; Vocal Camp 2016 i 2017 oraz Vocal Camp Gospel 2018 w Paczkowie;  Międzypokoleniowe i Międzygminne warsztaty „Wszystkiego najlepszego Polsko!” oraz „I Need to Sing! Śpiewające Pokolenia” dla mieszkańców powiatu wrocławskiego.

 

Zgłoszenia:                          21.05.2019 r.

Lista zakwalifikowanych:  22.05.2019 r.

Konkurs:                              25.05.2019  r.

Regulamin oraz karta zgłoszenia do pobrania TUTAJ