Nauka gry na gitarze

Nauka gry na gitarze

O popularności gitary świadczy fakt, że nie ma gatunku muzyki, w której nie znalazłaby ona zastosowania. Jedną z wielu zalet jest walor praktyczny- gitarę można zabrać ze sobą niemal wszędzie, grać na niej solowo jak i akompaniować w większych zespołach, czy wreszcie grać zwyczajnie przy ognisku na wakacjach.

Naukę gry na gitarze można rozpocząć już od 7 roku życia. Ale oczywiście nie tylko dzieci mogą uczyć się grać na tym pięknym instrumencie. Zapraszamy także dorosłych.

Na pierwszych lekcjach posiadanie własnej gitary nie jest jeszcze konieczne, nauczyciel będzie ją przywoził ze sobą na lekcje. Z czasem jednak należy kupić własny instrument do ćwiczeń w domu. Zakup dobrze  brzmiącego i strojącego instrumentu jest bardzo ważny, tak samo jak dobranie odpowiedniego rozmiaru gitary. Zły instrument może wręcz zniechęcić ucznia do nauki. Chętnie pomagamy w doborze i zakupie instrumentów dla naszych uczniów. 

Program nauczania jest urozmaicony, obejmuje oczywiście naukę nut, podstawowych zasad muzyki, harmonii, zarówno materiał rozwijający technicznie (gamy, etiudy) jak i podstawy muzyki klasycznej (utwory polifoniczne, sonatiny) oraz utwory muzyki rozrywkowej (pop, jazz, rock).

Zajęcia prowadzi Piotr Treliński

Piotr Treliński – gitarzysta, autor muzyki, absolwent Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Artura Lesickiego. Pasjonuje się szeroką gamą stylistyk muzycznych. Współtworzy projekt autorski Natalii Szczypuły (The Voice of Poland 2020), zespół Vertigo Band, sygnowany przez klub muzyczny Vertigo we Wrocławiu, a wraz z gitarzystą zespołu „Raz, Dwa, Trzy…”, Jarosławem Trelińskim, powołał do życia projekt „Trelecaster”. Uczestniczy też w licznych projektach coverowych z muzyką polskich i zagranicznych artystów.
 
Uwielbia uczyć gry na gitarze, swoją pasją bardzo chętnie zaraża tych, którzy to zainteresowanie podzielają. Akordy, rytm, gamy, znane i piękne utwory – to wszystko, oraz więcej, nie ma przed nim tajemnic, a wkrótce i przed Wami.
 
 

Grupa początkująca:

wtorek

godz. 15:00- 15:55 ( 7-10 lat) , 

godz.16.00- 16:55 ( 11-15 lat)

Grupa zaawansowana: wtorek godz. 17.00-17:55 (11-15 lat)

Dorośli: wtorek godz. 18:00 – 18.55

 

 

Zapisy: Tel. 71 351 12 71/ 71 351 12 70

Opłaty ryczałtowe za zajęcia należy wnosić przed rozpoczęciem pierwszych zajęć w danym miesiącu.

 20% zniżki z URBANCARD Premium przy opłacie z góry za cały miesiąc

Deklaracje do pobrania poniżej:

Deklaracja-uczestnictwa-w-zajeciach-2021-2022