Nauka gry na gitarze

Nauka gry na gitarze

O popularności gitary świadczy fakt, że nie ma gatunku muzyki, w której nie znalazłaby ona zastosowania. Jedną z wielu zalet jest walor praktyczny- gitarę można zabrać ze sobą niemal wszędzie, grać na niej solowo jak i akompaniować w większych zespołach, czy wreszcie grać zwyczajnie przy ognisku na wakacjach.

Naukę gry na gitarze można rozpocząć już od 7 roku życia. Ale oczywiście nie tylko dzieci mogą uczyć się grać na tym pięknym instrumencie. Zapraszamy także dorosłych.

Na pierwszych lekcjach posiadanie własnej gitary nie jest jeszcze konieczne, nauczyciel będzie ją przywoził ze sobą na lekcje. Z czasem jednak należy kupić własny instrument do ćwiczeń w domu. Zakup dobrze  brzmiącego i strojącego instrumentu jest bardzo ważny, tak samo jak dobranie odpowiedniego rozmiaru gitary. Zły instrument może wręcz zniechęcić ucznia do nauki. Chętnie pomagamy w doborze i zakupie instrumentów dla naszych uczniów.

Program nauczania jest urozmaicony, obejmuje oczywiście naukę nut, podstawowych zasad muzyki, harmonii, zarówno materiał rozwijający technicznie (gamy, etiudy) jak i podstawy muzyki klasycznej (utwory polifoniczne, sonatiny) oraz utwory muzyki rozrywkowej (pop, jazz, rock).

Zajęcia prowadzi: Mateusz Szkil

Gitarzysta poruszający się w różnych stylistykach, jednak najbliższej mu do szeroko rozumianej muzyki jazzowej. Absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku Jazz i muzyka estradowa w klasie gitary dr Damiana Kurasza. Obecnie student Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na kierunku Jazz i muzyka estradowa w klasie gitary dr Artura Lesickiego. Gitarzysta jest w trakcie komponowania utworów na pierwszą płytę pod szyldem SZKIL/KOZŁOWSKI/MADEJOWSKI Trio.

 
 
 
 

Grupa początkująca:

wtorek

godz. 15:00- 15:55 ( 7-10 lat) , 

godz.16.00- 16:55 ( 11-15 lat)

Grupa zaawansowana: wtorek godz. 17.00-17:55

Dorośli: wtorek godz. 18:00 – 18.55

 

Cena: 170zł za miesiąc

Zapisy: Tel. 71 351 12 71/ 71 351 12 70

 

 

 

 

Opłaty ryczałtowe za zajęcia należy wnosić przed rozpoczęciem pierwszych zajęć w danym miesiącu.

20% zniżki z kartą Nasz Wrocław przy opłacie z góry za cały miesiąc tylko stacjonarnie!

Deklaracje do pobrania poniżej:

 Deklaracja-uczestnictwa-w-zajeciach-2023-2024