O nas ( w PJM)

Wrocławski Klub Anima to instytucja kulturalna z wieloletnią tradycją i prestiżem. W jej murach od wielu lat kwitnie kulturalne i artystyczne życie miasta. Zadaniem Klubu jest integracja wokół działań artystycznych (teatr, muzyka, plastyka) ludzi w różnym wieku, z różnymi doświadczeniach i drogami życiowymi. Poprzez różnorodne zajęcia rozwijamy zainteresowania i pasję uczestników.

Proponowane przez nas imprezy, zajęcia i projekty adresowane są do szerokiego wachlarza odbiorców. Szczególną troską otaczamy najmłodszych naszych uczestników. Zapewniamy im, w miarę naszych możliwości, wszechstronną edukację kulturalną.

Wrocławski Klub Anima kieruje swą propozycję dla młodzieży uczącej się i dla dorosłych, którzy wolny czas chcą spędzić na spotkaniach w klubach i sekcjach (zajęcia taneczne Hip Hop i Break Dance, sekcja plastyczna, aerobik, zumba) oraz uczestniczyć w kursach: tańca towarzyskiego i nauki gry na instrumentach muzycznych, czy na warsztatach ceramicznych.

Staramy się, aby nasi podopieczni uczestniczyli w licznych imprezach; spektaklach, koncertach a także konkursach literackich, recytatorskich, poetyckich i plastycznych.

W okresie wakacji i ferii zimowych organizujemy liczne warsztaty artystyczne. W swej działalności staramy się dotrzeć do wszystkich mieszkańców Wrocławia poprzez coroczne koncerty kolęd oraz spektakle słowno-muzyczne. Klub Anima jest również organizatorem imprez ponadlokalnych. Dzieci i młodzież z całego województwa zapraszamy na imprezy cykliczne; między innymi Konkurs Piosenki Filmowej i Musicalowej, Konkursy Piosenki, Konkursy Recytatorski, konkurs literackiej, plenery malarskie a także przegląd zespołów muzycznych.

Wrocławski Klub Anima jest miejscem, w którym ogniskują się pomysły, dążenia, pasje i działania ludzi, którym choć trochę zależy na oderwaniu się od skomercjalizowanego, skomputeryzowanego świata. To właśnie tutaj można spotkać najróżniejsze indywidualności, ścierające się dążenia, eksplodujące całkiem nowe pomysły. Nasze drzwi zawsze stoją otworem dla najbardziej szalonych osobowości i pasjonatów, dla ludzi, którym na sercu leżą sprawy rozwoju kultury. Wytrwale uczestniczymy w wychowaniu młodego pokolenia „w” i „dla” kultury.

Anima to przede wszystkim ludzie tu pracujący. Nasi instruktorzy nie szczędzą sił ani czasu, by oferta placówki była atrakcyjna – o czym łatwo się przekonacie, odwiedzając nas.

Dyrektorem placówki jest ILONA AGATA BROŻEK.