XXIX Konkurs Plastyczny Dla Dzieci i Młodzieży „Moja droga do marzeń”

UWAGA: NOWE DATY KONKURSOWE!  Przedłużamy termin nadsyłania prac.

Wrocławski Klub Anima serdecznie zaprasza do udziału w 29. Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży z Dolnego Śląska.

Konkurs przewidziany jest dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Ponadto, udział w konkursie mogą wziąć uczestnicy sekcji plastycznych z ośrodków kultury oraz osoby indywidualne, które nie ukończyły 20-tego roku życia. Technika prac jest dowolna, o czym mówi regulamin konkursu.

 

Zadaniem uczestników biorących udział w Konkursie jest wykonanie pracy graficznej, w dowolnej technice, będącej autorską wizją Uczestnika przedstawiającego swoją drogę do marzeń. Dlaczego? Każdy z nas, zarówno ten mały i duży ma marzenia, które realizuje lub chce realizować. Jak to zrobić? No właśnie! Pokażcie nam Waszą drogę do marzeń…

 

Nadesłane materiały zostaną ocenione przez jury, w skład którego wchodzą:

 – Krystyna Szczepaniak – absolwentka Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby ASP w Poznaniu. Zajmuje się wieloma mediami, a w szczególności malarstwem, rysunkiem.  Na swoim koncie ma wiele indywidualnych wystaw, a także zbiorowych.

– Jacek Doszyń – Absolwent wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki.Dyplom w pracowni prof. Eugeniusza Geta-Stankiewicza (1990). Specjalizuje się w drzeworycie i sitodruku. W grafice użytkowej koncentruje się na plakacie. Uczestniczył w wielu prestiżowych wystawach i konkursach, zarówno w Polsce jak i za granicą. Jest laureatem nagród i wyróżnień.

 – Agata Mikułowska–  ur. w Świnoujściu, od 10-go roku życia mieszka we Wrocławiu. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych, ukończyła Wrocławską ASP na Wydziale Malarstwa. Obecnie, od kilkunastu lat prowadzi własną pracownię projektową, zajmującą się projektowaniem i aranżacją wnętrz, oraz tworzeniem scenografii.

Jury wybierze finalistów w pięciu kategoriach wiekowych wg podanego w regulaminie kryterium ocen. Na zwycięzców czekają nagrody oraz wernisaż ich prac w siedzibie organizatora.

 

Nadsyłanie prac: 29.10.2021

Rozstrzygnięcie konkursu: 02.11.2021

Wręczenie nagród (wernisaż): 07.11.2021

 

NOWE DATY KONKURSOWE:

Nadsyłanie prac:                        11.12.2021

Rozstrzygnięcie konkursu           15.12.2021

Wręczenie nagród (wernisaż):     18.12.2021

 

 

Regulamin do pobrania tutaj:

29_konkurs_plastyczny_moja_droga_do_marzeń