Warsztaty teatralne

Warsztaty teatralne

Wrocławski Klub „Anima” w nowym roku kulturalnym rozpoczyna współpracę z wybitnymi artystami sceny i filmu związanymi z Teatrem Polskim m.in. Aldoną Struzik i Agatą Skowrońską. Wybitne aktorki będą prowadziły warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. Celem nadrzędnym warsztatów jest obcowanie z żywym językiem polskim, literaturą, polską kulturą i tradycją. Teatr to wspaniała szkoła życia a dla młodych aktorów to również świetna zabawa. Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach.

 

 

  AGATA SKOWROŃSKA – absolwentka wrocławskiej PWST. Od dziesięciu lat aktorka Teatru Polskiego we Wrocławiu, współpracująca także z Teatrem Współczesnym we Wrocławiu, Teatrem Ad Spectatores, Teatrem Komedia oraz Wrocławską Operą.
Ma w swoim dorobku artystycznym ponad trzydzieści ról teatralnych. Zagrała w kilku filmach oraz serialach telewizyjnych. Na XLI Kaliskich Spotkaniach Teatralnych w 2001r. nagrodzona za debiut. Laureatka Brązowej Iglicy w 2003r. Angażuje się w wiele akcji charytatywnych, wspomagając Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci oraz Fundację „Mam Marzenie”. Od trzech lat prowadzi także własną działalność – Teatrakcję.

 

ALDONA STRUZIK – absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wroclawiu. W trakcie studiów rozpoczęła współpracę z Wrocławskim Teatrem Współczesnym, a w latach 1987-1991 była jego etatową aktorką. Od roku 1991 jest zatrudniona na etacie w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Wykłada interpretację wiersza we wroclawskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej od 2007 roku. Od 2011-ego prowadzi także zajęcia prozy i dykcji w Policealnej Szkole Aktorstwa i Musicalu. Prowadzi również warsztaty aktorskie dla młodzieży przy Teatrze Polskim we Wrocławiu. Często jest członkiem jury w wielu konkursach recytatorskich. Aktywnie współpracuje z Wrocławskim Teatrem Komedia, od czasu jego powstania (tj.1997 roku), a sporadycznie występuje na deskach innych teatrów, np.Teatru Bagatela w Krakowie. Współpracuje z wrocławskimi rozgłośniami radiowymi, z Ośrodkiem TV Wroclaw, ze Stowarzyszeniem Twórców
i Animatorów Kultury oraz z wieloma studiami nagraniowymi i dubbingowymi.
Ma w swoim dorobku artystycznym wiele ról teatralnych. Z ważniejszych:

  • Elli w „Pułapce” T. Różewicza, reż .J.Jarocki
  • Sonia w „Zbrodni i karze”F.Dostojewskiego,reż,K.Rościszewski
  • Albertynka w „Operetce”W. Gombrowicza, reż.K.Zaleski

W roku 1997 Wydział Kultury Urzędu Wojewódzkiego przyznał jej Nagrodę Dla Młodego Aktora, natomiast za rolę Ekspedientki w „Leworęcznej kobiecie”P.Handke’go
w reż.M.Pęcikiewicz, otrzymała Nagrodę Za Najciekawszy Epizod Teatralny Roku 2002. Zagrała w wielu filmach fabularnych, dokumentach fabularyz.,teatrach tv, a także serialach telewizyjnych. Z ostatnich dokonań: Matka Zygi „YUMA” reż. Piotr Mularuk (fab.) Dolly „DAISY-opowieść o niezwykłej kobiecie”reż. M. Bradke (fab/dok)