VII Przegląd Zespołów Muzycznych „Zagrać każdy może”

Wrocławski Klub Anima zaprasza do udziału w VII edycji Przeglądu Zespołów Muzycznych „Zagrać każdy może”, którego finał odbędzie się 24 listopada 2018r.  Przegląd adresowany jest do zespołów grających dowolny rodzaj muzyki, które na swoim koncie nie mają wydanej płyty długogrającej przez wytwórnię fonograficzną, a jego członkowie  mieszczą się w przedziale wiekowym o którym mowa w regulaminie.

Celem przeglądu jest rozwijanie kreatywności i wrażliwości artystycznej młodzieży,  popularyzacja działań muzycznych oraz promowanie młodych, utalentowanych zespołów, które dopiero zaczynają swoją karierę, bądź nie miały jeszcze okazji zaistnieć na scenie muzycznej.

 

Finalistów wg .podanego w regulaminie kryterium ocen wyłoni jury w składzie:

Alicja Janosz: Mając 8 lat zaczęła śpiewać na festiwalach dziecięcych i młodzieżowych w kraju i za granicą. Najbardziej spektakularnymi z dziecięcych dokonań Alicji Janosz wydają się być: zwycięstwo w Międzynarodowym Festwalu Piosenki Dziecięcej we Włoszech, zwycięstwo w programie „Szansa na sukces“ z udziałem Kayah oraz wygrana w „Idolu“, czego efektem było podpisanie kontraktu fonograficznego z wytwórnią BMG oraz ukazanie się pierwszej płyty, sygnowanej jej imieniem i nazwiskiem.  W 2004 roku nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji i mentalna rewolucja Alicji. Za namową Piotra Banacha zdecydowała się zrezygnować na pewien czas występów i zaangażować w poszukiwanie własnych dźwięków. Mieszkając we Wrocławiu dołączyła do zespołu HooDoo Band.  Przez czytelników magazynu „Twój Blues“ HooDoo Band uznani zostali w 2010 roku za „Odkrycie Roku“, a w 2011 za „Zespół Roku“. Wraz z Alicją, zagrali mnóstwo koncertów. Podobnie jak zespół elektroniczny Booka, w którym Janosz jest od  2013 roku wokalistką.  Priorytetem dla Alicji pozostaje jednak wydawanie solowych albumów. Ostatni z nich „Retronowa” ukazał się w 2016 roku.

 

 

Melika: Melika wraz z Pawłem Rychertem i Marcinem Rakiem, tworzy wyjątkowy projekt, który z każdym kolejnym nagraniem budzi coraz większą ciekawość i przyciąga uwagę stale rosnącej publiczności. 'Tales Part One’, debiutanckie wydawnictwo wrocławskiego trio, stanowi wstęp do tego, co zespół może zaprezentować w niedalekiej przyszłości. Doskonale wyprodukowany, stylistycznie spójny album to zaproszenie do muzycznego świata Meliki, w którym miesza się elektronika wielu barw i nurtów. Całość spaja charakterystyczny i wyrazisty głos, pełen emocji budujących nastrój każdej kompozycji. Melika nie jest jedynie wokalistką stojącą przed duetem towarzyszących jej instrumentalistów – jest głową, sercem i głosem projektu mającego wszystkie atuty, by już za moment pojawić się na największych klubowych i festiwalowych scenach Polski. Do tej pory Melika m.in. supportowała REBEKĘ, BOVSKĄ, zagrała na jednej z odsłon SOFAR SOUNDS WROCŁAW, Balkonach TV oraz festiwalach: Songwriter Łódź Festiwal czy Moico Enjoy Music – na którym zdobyła nagrodę główną – „Muzyczne odkrycie 2016”. SO!MUSIC w swoim plebiscycie wymienia ją jako jedną z Muzycznych Nadzieji 2017 a BRAND NEW ANTHEM umieszcza projekt na podium, w rankingu 'Brand New of 2017′ – najbardziej obiecujący zespół 2017 roku.

 

Krzysztof Łebski: Muzyk, reżyser, prezenter radiowy. Jako wokalista przygodę z muzyką rozpoczynał w zespole Zululand Natalu. Pierwsze poważne sukcesy nadeszły wraz z debiutanckim albumem zespołu MANCU, w którym komponował, był autorem tekstów i wokalistą. Debiutancka płyta MANCU „Wyprawy” wydana w 1992 roku została uznana przez Radio France Internationale za płytę tygodnia. Było to wówczas pierwsze wydawnictwo nagrane przez muzyków z Polski i naszej części Europy wyróżnione w ten sposób. To zaowocowało nagraniem następnego albumu w Paryżu we współpracy z brytyjską formacją Opposition. Po rozwiązaniu Mancu Krzysztof Łebski pracował we wrocławskich stacjach radiowych (Radio Kolor, Radio Eska) jako prezenter muzyczny. Następnie reżyserował programy telewizyjne, filmy (Śliwowica), seriale tv (Pierwsza miłość, Galeria) i teledyski. Obecnie jest członkiem zespołu Element. W czerwcu 2018 roku zespół zadebiutował albumem „Poskładam nas”. 

 

 

Zgłoszenia                                                            9.11.2018 r.

Lista zakwalifikowanych                                  16.11.2018 r.

Przegląd zakwalifikowanych zespołów        24.11.2018 r.

 

Regulamin oraz karta zgłoszenia do pobrania TUTAJ