UWAGA! Zmiana tytuły spektaklu dla dzieci! 20.09.2020

Informujemy, iż z przyczyn niezależnych od organizatora, spektakl „KOPCIUSZEK”, który odbyć się miał 20 września zostaje odwołany.  W ramach zamiany odbędzie się spektakl „Pączkowe Drzewo”  w dniu 20 września o godz.11.00 we Wrocławskim Klubie Anima. Wszystkie bilety zakupione na spektakl „Kopciuszek” zachowują ważność na spektakl „Pączkowe drzewo”.

Za niedogodności przepraszamy!

 

 

Informacje o spektaklu „Pączkowe Drzewo”

Wszyscy lubimy pączki, a mały Kajtek ma ich pod dostatkiem, bo w jego ogrodzie wyrosło drzewo, które raz do roku zakwita…pączkami właśnie (o smaku truskawkowym). Ale mieszkającego w Pigwie Wielkiej chłopca interesuje teraz coś zupełnie innego. Do domku obok wprowadza się bowiem niepełnosprawna dziewczynka Tonia. Kajtek uważa, że jest dziwaczna (bo kto np. nosi okulary z tak grubymi szkłami) i nie ma ochoty jej poznać. Wszystko zmienia się jednak, kiedy nowa sąsiadka ratuje mu życie po spotkaniu z kąśliwym Panem Osą.

Spektakl „Pączkowe drzewo” jest adaptacją popularnej książki Stefana Brzozowskiego. Autorowi zależało, aby o trudnym temacie, jakim jest  niepełnosprawność opowiedzieć dzieciom w prosty sposób. Pokazać, że niepełnosprawni żyją obok nas i wcale nie są dziwni. Po prostu trochę inni. Ale w taki sam sposób zasługują na uwagę i szacunek. W przedstawieniu Teatru na Ostrowie biorą udział aktorzy i lalki, a widzom spodobają się, z pewnością, autorskie piosenki śpiewane na żywo i piękna scenografia.