Męski Świat Projektu Volodia

Niecodzienne aranżacje utworów m.in. Leonarda Cohena, Toma Waitsa, Tiger Lillies, Leningrad oraz własne kompozycje do twórczości Włodzimierza Wysockiego czy mało znanych, frywolnych wierszy Władysława Broniewskiego – to wszystko już 13 grudnia o godz. 19.00  na scenie WK ANIMA.

Zespół Projekt Volodia powstał w 2007 roku. Miał być jednorazowym projektem, praktycznie tylko na jeden koncert, do którego pomysłodawca Janusz Kasprowicz zaprosił wrocławskich muzyków. Przedstawił on wizję zaaranżowania i wykonania utworów znanego barda i aktora Włodzimierza Wysockiego. Tajemnica wyjątkowości zespołu tkwi w urozmaiconym instrumentarium, interesujących aranżacjach oraz, a może przede wszystkim za sprawą muzyków, tworzących zespól Projekt Volodia, wywodzących się z różnych korzeni muzycznych (rock, flamenco, jazz tradycyjny). Skrzyżowanie tak odmiennych gatunków muzycznych, pozwoliło na stworzenie niepowtarzalnego, urozmaiconego ( w formie przystępnej również dla młodych odbiorców) materiału muzycznego. W 2010 r. koncert Projekt Volodia transmitowany był w radiowej „Trójce” ze Studia im. Agnieszki Osieckiej. Uniwersalność muzyki zespołu Projekt Volodia pozwala zgromadzić na swoich koncertach publiczność w każdym wieku, od nastolatków do fanów pamiętających śpiew Wysockiego na żywo.

Oprócz Zespołu Projekt Volodia na naszej scenie zagra CzubsonxPrestiż. Pochodzący z Dolnego Śląska duet raper/dj to przedstawiciele młodego , polskiego Hip-Hopu, charakteryzujący się głównie nietuzinkowymi tekstami, które  poruszają tematy nieczęsto prezentowane w tej kategorii muzycznej.Poza tradycyjnym brzmieniem sampli i bębnów często sięgają w swoich utworach po inne gatunki od  dubstep poprzez drum and bass na crunk’u włącznie. Ich najnowszy, wspólny projekt odbiega od ram gatunku, wychodząc poza stereotypowe blokowisko i porusza tematy zarówno historyczne jak i polityczne.  Czubson x Prestiż dają przejaw swojego przywiązania do historii i tradycji narodu, równocześnie odważnie komentując współczesną scenę polityczną.

 Bilety w cenie 10 zł dostępne na naszej stronie oraz na  www.facebook.pl/WrocawskiKlubAnima