Wrocławski klub Anima serdecznie zaprasza na spektakl „KORPO_racje”, który odbędzie się 26 października o godz. 19.00 przy ul.Pilczyckiej 47.
Spektakl przeznaczony jest dla widzów +16
BILETY ONLINE: KUP BILET JUŻ TERAZ KLIKAJĄC NA BANER PONIŻEJ:
Bilety kolekcjonerskie(papierowe) dostępne we Wrocławskim Klubie Anima od dnia 14 października 2019r.
KRÓTKO O SPEKTAKLU:
Tekst kuratorski
„Powiem Ci, że jak się przejdziesz teraz po rynku, to prawie wszyscy, którzy tam siedzą, to pracują w korpo. Tutaj… tutaj nie ma innych ludzi.”
Pierwsza rewolucja przemysłowa wytworzyła parę i społeczeństwo industrialne – od pracy ręcznej do maszynowej.
Druga rewolucja przemysłowa stworzyła elektryczność i skróciła czas pracy.
Trzecia – społeczeństwo postindustrialne i korporację.
Człowiek w społeczeństwie postindustrialnym nie wytwarza już dóbr. Teraz tworzy i przetwarza informacje. Żyjemy w bezpiecznych, spokojnych i komfortowych czasach. Jedyną stałą jest zmiana.
Jakie masz wyobrażenia o korporacji?
Opis
KORPO_racje to spektakl o iluzoryczności podejmowania wyborów w świecie rządzonym przez system. „Nie ma innej pracy niż w korpo” pada z ust jednej z bohaterek.
Wszechobecne międzynarodowe firmy, obecne na stałe w krajobrazie współczesnego świata, nadające ton działaniu setek tysięcy ludzi w wielu krajach.
Praca, która zdaje się być zmechanizowana i pozbawiona człowieczeństwa, mimo promowanych przez korporacje wartości, w których pracownik jest ważnym ogniwem organizacji.
A mimo tego, wiele osób decyduje się na pracę w korpo.
Na ile trzeba zrezygnować z siebie, żeby być dobrym pracownikiem korporacji? Czy w systemie jednostka ma szansę na to, żeby zostać wysłuchanym? Gdzie są granice wolności?
KORPO_racje to rytmiczna pogoń, schematyczne działania, stereotypowe poglądy. W KORPO_racjach dążymy do powiększania zysków i automatyzacji pracy. Najważniejszy jest WYNIK.
Spektakl powstał w ramach projektu “Teatr na Faktach” realizowanego w Instytucie Grotowskiego. Projekt skupiał się wokół teatru dokumentalnego zawężając go do rosyjskiej pracy metodą verbatim, czyli dosłownego przeniesienia słów bohaterów do języka scenicznego i zapisu rzeczywistości. Praca nad spektaklem polegała na zebraniu materiałów, które były nie tylko kanwą scenariusza, ale nim samym. To właśnie z przeprowadzonych wywiadów, wypowiedzianych słów, zasugerowanych skojarzeń i wrażeń z rozmów powstał spektakl. Teatr dokumentalny, do niedawna niezauważany, powraca z nieukrywaną prawdą i szczerością. W czasach, w których dominuje rzeczywistość której nie znamy chcielibyśmy sięgnąć do tego co tu i teraz, do sytuacji i wydarzeń, które nas samych dotyczą i tym jest właśnie zajmuje się teatr dokumentalny.
Twórcy:
Koncepcja: Przemek Piskozub
Reżyseria i dramaturgia: Mateusz Brodowski
Choreografia: Piotr Mateusz Wach
Występują: Patrycja Bukowczan, Patrycja Szindler, Adam Michał Pietrzak, Przemek Piskozub
Scenografia: Klaudia Laszczyk
Asystentka scenografki: Sara Sulej
Multimedia: Aleksandra Białek i Krystian Koźbiał
Animacja poklatkowa: Anna Szalwa
Muzyka: Bartosz Przybylak, Marcin Sosiu Sosiński
Głos: Piotr Starczak
Kierownik produkcji i asystentka reżysera: Aleksandra Białek
Opiekun artystyczny: Krzysztof Kopka
Produkcja : Stowarzyszenie Spiżarnia Form Artystycznie Nieoczywistych
Czas trwania: 1h 10 min
Prapremiera: 14.02.2019
Spektakl zrealizowany w ramach Teatru na Faktach w koprodukcji z Instytutem Grotowskiego we Wrocławiu.
W SPEKTAKLU ZOSTANĄ WYKORZYSTANE ŚWIATŁA STROBOSKOPOWE!