„Sherlock Holmes” – Spektakl dla dzieci

 

Wrocławski Klub Anima zaprasza na spektakl dla dzieci pt. „SHERLOCK HOLMES”, który odbędzie się 9 czerwca o godz. 11.00 przy ul. Pilczyckiej 47.

Z okazji DNIA DZIECKA, wszystkie bilety tylko 10zł!

Tego jeszcze nie było!

Spektakl przeznaczony dla dzieci od 8 roku życia!

Czas trwania: 60 minut

 

 

BILETY ONLINE: KUP BILET JUŻ TERAZ KLIKAJĄC NA BANER PONIŻEJ:

 

BILETY online oraz kolekcjonerskie(papierowe) dostępne od 23 maja 2019r.

 

OPIS SPEKTAKLU: Zespół PANTEATR przedstawia zupełnie unikatową, autorską serię przedstawień. Pomysł na stworzenie nowego gatunku w pojęciu teatralnym zrodził się w naszych głowach przy okazji wspólnego seansu Psychozy Alfreda Hitchcocka. Charakterystyczne elementy stylu noir, to silne kontrasty, operowanie cieniami, czy obrazy wyłaniającego się z mroku miasta. Po entuzjastycznie przyjętej idei teatru cieni, wykorzystanej w dużym stopniu w „Księdze Dżungli”, zdecydowaliśmy się pójść krok dalej i zainicjować kolejny eksperyment. Wyobraziliśmy sobie przedstawienie teatralne przenoszące ideę cieni w zupełnie inny wymiar. Światło, budujące przestrzeń otaczającą aktora. Oddziałujące bezpośrednio na atmosferę panującą na scenie i w pełni zintegrowane z muzyką, a przede wszystkim, tworzące nowatorską scenografię, która pojawia się i znika w ułamku sekundy.

Świat zbudowany w ten sposób, wyprany z koloru, pełen tajemriic, postacie wyłaniające się z gęstej mgły, to wszystko narzuciło nam jedno skojarzenie: Sherlock Holmes. Odkąd słynny detektyw stał się częścią domeny publicznej, na świecie zaczęły pojawiać się coraz to kolejne inkarnacje geniusza w kraciastej pelerynie. Fakt niesłychanej popularności detektywa sprawił, że właściwie każda interpretacja jego przygód zaczyna się w miejscu, w którym Holmes wraz ze swoim wiernym towarzyszem, Johnem Watsonem zabierają się za kolejną, piekielnie trudną łamigłówkę. My nie widzieliśmy sensu w powielaniu tego podejścia. Powiedzieliśmy sobie: „opowiedzmy historię Holmesa tak, jak tworzył ją krok po kroku Arthur Conan Doyle”. W ten sposób otworzyliśmy nowy rozdział naszej działalności scenicznej – pierwsza część z cyklu opowieści o najsłynniejszym detektywie wszechczasów.