Ruszają zajęcia teatralne w Animie!

Od 1 listopada uruchomiona zostanie sekcja teatralna w naszym klubie.

Zajęcia będą odbywały się w poniedziałek dla dwóch grup wiekowych:

16:00 – 17:00 – dzieci w wieku 7-10 lat

18:00 – 19:00 – dzieci i młodzież w wieku 11-15 lat

W trakcie zajęć uczestnicy mają okazję: dowiedzieć  się z jakich elementów składa się spektakl teatralny, co potrzebne jest do realizacji prostego  dzieła scenicznego, tworzyć własne przedstawienie, rozwijać swoją wyobraźnię. Dzieci  mają okazję samodzielnie zaprojektować i wykonać rekwizyty i dekoracje. Zajęcia kończą się występem przed publicznością. W czasie trwania warsztatów uczestnicy będą także przygotowywać etiudy teatralne. 

Grupy będzie prowadziła Monika Reks.

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, studentka piątego roku reżyserii na Wydziale Lalkarskim. Laureatka stypendium Prezydenta Wrocławia za osiągnięcia artystyczne. Działała – czynnie, a obecnie pozostaje sercem – w ruchu recytatorskim i (umiłowanego) wywiedzionego ze słowa, wielokrotna laureatka ogólnopolskich konkursów słowa.

Od kilku lat prowadzi warsztaty edukacyjne i artystyczne, przez dwa lata związana z jedną z wrocławskich szkół alternatywnych, gdzie zajmowała się, m.in. zajęciami teatralnymi, a także dotyczącymi komunikacji, metafory i sztuki. Na Uniwersytecie Wrocławskim realizowała autorskie konwersatorium „Sztuka w ujęciu kognitywnym”.

Wyreżyserowała m.in. „Laboratorium powietrza”, którego celem była integracja społeczna dzieci z dysfunkcją słuchu i dzieci słyszących; „Kiedy króla boli ząb” spektakl muzyczny, w którym każda postać była innym – animowanym przez Lalkarzy – instrumentem muzycznym; „Piotrusia i powietrze”, czyli przygody kamienia, który chciał zostać powietrzem; a dla Muzeum Pana Tadeusza „Pfygdans” – historię o sile witalnej płynącej z liter. Z Konglomeratem Ideowców i Melancholików stworzyła „W takiej czy innej formie życia doświadczać” – spektakl bez słów, za to pełen ciała, animacji i drutu florystycznego. Do swoich teatralnych działań tworzy scenografie, a jak czuje potrzebę, to performuje w ramach nieistniejącego Koła Naukowego Perfo.

Także, m.in. była redaktorką tomików poetyckich oraz tłumaczem-przewodnikiem osób głuchoniewidomych, napisała książkę naukową „Konceptualizacja czasu w relacjach osób chorych na depresję”, praktykowała w wydawnictwach, asystentowała reżyserom, działała w kilku kołach naukowych, stworzyła piosenkę o melancholii papieru, raz nawet współnominowano ją do nagrody Yach w kategorii „kreacja aktorska” za teledysk, w którym była rękawem. I inne.