Premiera filmu „Red Water”

Red Water

„Red Water” czyli opowieść o tym,  jak tragiczne przeżycia z przeszłości wpływają na nasze obecne.

Przyjaciółki na śmierć i życie – Kasia i Basia – zostają zaproszone przez poznanego na imprezie mężczyznę do jego luksusowego domu z basenem. Podczas niewinnie rozpoczynającego się after party, dochodzi do zgrzytu między dziewczynami, obie zaczynają zabiegać o względy przystojnego Leona. Okazuje się, że nie trafiły tutaj przez przypadek,
a ich nowo poznany znajomy, niekoniecznie jest tym za kogo się podaje. Wszak, we Wrocławiu grasuje poszukiwany przez policję seryjny morderca – gwałciciel. 

Film jest rasowym thrillerem odwołującym się do klasyki wylansowanej przez kino amerykańskie. Czymś, czego ewidentnie brakuje w naszym kraju i czego spragnieni są polscy widzowie. „Red Water” posiada elementy slashera, filmu grozy, a także dramatu psychologicznego. To zabawa z konwencją i jednocześnie hołd złożony najlepszym przedstawicielom gatunku. Opowieść o tym, jak tragiczne przeżycia z przeszłości wpływają na nasze obecne życie, często doszczętnie je rujnując. Być może warto zapomnieć i postawić krok naprzód. Ważne treści ukryte pod płaszczykiem krwawego kina rozrywkowego to główny atut tego filmu. 

W rolach głównych występują wschodzące gwiazdy polskiego kina: Marta Dobecka, Paweł Ferens i Ewa Kania tworząc silne, charakterystyczne i zapadające w pamięć postaci.

Premiera filmu odbędzie się 31.08.2012 o godzinie 19:30.

Czas trwania: 56 min.

Wstęp wolny.