Nowości w programie „Nasz Wrocław” – więcej bezpłatnych atrakcji i nowe funkcjonalności
Już od 6 grudnia, w ramach miejskiego programu „Nasz Wrocław”, bezpłatnie odwiedzimy nowe atrakcje. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z darmowego wejścia do Centrum Historii Zajezdnia i na mecz Panthers Wrocław. To nie koniec nowości – aplikacja „Nasz Wrocław” przyda się również przy okazji wizyt w bibliotekach. Będzie również niezbędna w przyszłorocznym naborze do miejskich przedszkoli.
Z programu „Nasz Wrocław” korzysta już ponad 180 tys. mieszkańców Wrocławia. Tylko w tym roku konto założyło blisko 91 tysięcy osób.
W ramach kończącej się edycji darmowych wejść do wrocławskich atrakcji, w ciągu ostatniego roku mieszkańcy skorzystali z blisko 65 tys. kuponów. Najpopularniejszymi atrakcjami były: ZOO Wrocław (ponad 39 tys. wejść), Aquapark (blisko 14 tys. wejść) oraz Hydropolis (ponad 9200 wizyt). Nowością w kolejnej odsłonie programu będzie bezpłatne wejście na mecz Panthers Wrocław. Klub zaprasza na mecze w przyszłym sezonie i liczy na to, że „Nasz Wrocław” pomoże w promocji futbolu amerykańskiego we Wrocławiu.
W nowej edycji akcji Darmowe Wejścia, do 5 grudnia 2022 r. mieszkańcy będą mogli jednorazowo odwiedzić 9 partnerów programu. Łączna wartość wejściówek dla jednej osoby to ponad 200 zł.
- Aquapark – 2-godzinne wejście do strefy rekreacji dla osoby dorosłej,
- Zoo Wrocław – bilet wstępu normalny dla osoby dorosłej,
- Hydropolis – bilet wstępu normalny dla osoby dorosłej,
- Hala Stulecia – bilet wstępu na zwiedzanie Visitor Center dla osoby dorosłej,
- Pływalnia Orbita – 1-godzinne wejście dla osoby dorosłej,
- Stadion Wrocław – wejście na lodowisko lub zwiedzanie stadionu dla osoby dorosłej (możesz bezpłatnie skorzystać tylko z 1 z 2 dostępnych atrakcji),
- WKS Śląsk Wrocław – bilet wstępu na mecz piłkarski dla osoby dorosłej (sektor rodzinny),
- Panthers Wrocław – bilet wstępu na mecz futbolu amerykańskiego dla osoby dorosłej (sezon rozpoczyna się w czerwcu 2022 r.)
- Centrum Historii Zajezdnia – bilet normalny na wystawę główną „Wrocław 1980–2016” dla osoby dorosłej
Korzystaj z karty bibliotecznej w aplikacji Nasz Wrocław
Nowością jest również możliwość dodania do swojego konta w aplikacji Nasz Wrocław wirtualnej karty bibliotecznej. Każdy, kto ma w swoim telefonie zainstalowaną aktualną wersję aplikacji Nasz Wrocław może zgłosić się do filii MPB im. Tadeusza Różewicza i poprosić o dodanie karty bibliotecznej do swojego konta. To opcja, z której można korzystać niezależnie od tego, czy status podatnika w aplikacji jest aktywny czy już wygasł.
W myśl idei less waste, wybierając wirtualną kartę biblioteczną czytelnik rezygnuje z jej plastikowego odpowiednika. Co ważne, możliwość „podpięcia” karty bibliotecznej pod aplikację Nasz Wrocław mają wszyscy posiadacze konta w aplikacji Nasz Wrocław – również ci, którzy nie rozliczają się we Wrocławiu.
O programie Nasz Wrocław
Nasz Wrocław to program miejski skierowany do mieszkańców Wrocławia, którzy rozliczyli w mieście swój PIT. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej lub w aplikacji i podać wymagane dane takie jak imię, nazwisko, PESEL czy adres e-mail. Aby skorzystać z przysługujących benefitów, użytkownicy muszą aktywować Status Podatnika wpisując numer referencyjny UPO, znajdujący się w portalu e-Urząd Skarbowy.
Z konta pełnoletniego użytkownika skorzystają także jego dzieci. Do 12. roku życia będą robić to razem z rodzicem, natomiast od 13. do 18. roku życia każdy młody mieszkaniec Wrocławia może otrzymać subkonto.
Osoby, które uzyskały status podatnika, mają dostęp do wszystkich funkcjonalności programu:
- darmowych wejść do 9 wrocławskich instytucji
- zniżek u ponad 50 Partnerów programu reprezentujących dziedziny sportu, kultury, gastronomii czy rozrywki
- tańszych biletów okresowych imiennych na komunikację miejską we Wrocławiu
- biletów miesięcznych MPK za 1zł w specjalnej taryfie Nasz Wrocław Kolej
- możliwości korzystania z wirtualnej karty czytelnika w Miejskiej Bibliotece Publicznej
Status podatnika jest przyznawany na 2 lata. Po upływie jego ważności należy ponownie potwierdzić fakt rozliczenia podatku dochodowego we Wrocławiu. Jako nośniki danych służące do weryfikacji użytkownika wykorzystywane są karty miejskie Urbancard, karta plastikowa Nasz Wrocław z kodem QR oraz aplikacja Nasz Wrocław.