Nocna Zmiana Bluesa

Nocna Zmiana BluesaJuż 9 lutego 2014 roku godz. 18.00 na naszej scenie zagra zespół Nocna Zmiana Bluesa. Ten legendarny polski zespół wystąpi u nas w ramach trasy koncertowej promującej najnowszy krążek artystów!

Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa –Sławek Wierzcholski i stworzona przez niegoNocna Zmiana Bluesa w ciągu 30 lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większegrono artystów!  Siedemnaście wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty supportujące gwiazdy bluesa światowego formatu: B.B. King (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989). Kilka tysięcy koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie a nawet w Zimbabwe!  Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie ćwierćwiecza działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium a będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej.  Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i kilku prawdziwych przebojów, jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa”. 

Nocna Zmiana Bluesa to już klasyka! Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie.  Zespół z łatwością nawiązuje kontakt ze słuchaczami, zyskując akceptację tych słuchaczy, którzy o polskim bluesie wyrażają się sceptycznie.  Nocna Zmiana Bluesa ma już trzydzieści lat. Jej koncerty to połączenie tych wieloletnich doświadczeń z młodzieńczą energią, którą muzykom i słuchaczom daje blues!!!

Skład zespołu: 
– Sławek Wierzcholski: śpiew, harmonijka ustna 
– Marek Dąbrowski: gitara akustyczna 
– Witold Jąkalski: gitara hawajska 
– Piotr Dąbrowski: akustyczna gitara basowa, śpiew 
– Grzegorz Minicz: perkusja

Bilety: 50zł do kupienia na naszej stronie oraz na facebook`u.