KONCERT Piotra i Wojtka Cugowskich

 

Duet akustyczny Piotr i Wojtek Cugowscy

 

Wrocławski klub Anima zaprasza 29 marca o godz. 18:00 na akustyczny koncert braci Cugowskich, którzy na co dzień tworzą zespół BRACIA.  Tym razem wystąpią na scenie WK Anima w innej odsłonie. Koncert zostanie poprzedzony IV  Przeglądem Zespołów Muzycznych w jury którego zasiądą bracia Cugowscy wraz z Maciejem Durczakiem.

 

Piotr i Wojtek Cugowscy swój pierwszy akustyczny koncert zagrali w 1997 roku w Lublinie, ale oficjalny początek powstania zespołu Bracia uznaje się rok 2001, kiedy to do chłopaków dołączają kolejni muzycy.

Pierwszym przełomem w karierze zespołu było zdobycie głównej nagrody w kategorii Debiut, Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej – KFPP OPOLE 2002. Po sukcesie w Opolu, Bracia Cugowscy zajęli 5 miejsce w krajowych eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji. W lipcu 2005 roku miała miejsce premiera debiutanckiej płyty zespołu pt. „Fobrock”. Poprzedził ją mini album „Dzieci Wszystkich Gwiazd” Oryginalne kompozycje, bogata aranżacja i doskonały wokal Piotrka Cugowskiego sprawiły, że album w 2006 roku został nominowany do Fryderyków oraz Superjedynek KFPP w Opolu w kategorii „Najlepsza Płyta Rock”. W 2007 roku utworem „Jeszcze Raz” zespół wywalczył, jako jeden z nielicznych na polskiej scenie muzycznej, nagrody podczas Sopot TOPtrendy Festival 2007 we wszystkich czterech kategoriach: „Nagrodę Główną”, „Nagrodę Internautów”, „Nagrodę Dziennikarzy” oraz „Nagrodę Miasta Sopotu”. Pod koniec 2008 roku miał premierę drugi album zespołu „Tribute To Queen”. Rok 2009 to moment ukazania się kolejnej płyty Braci zatytułowanej „Zapamiętaj”, 14 maja 2013 roku ukazał się czwarty krążek zespołu pt. „Zmienić Zdarzeń Bieg”.

 

 

 

Bilety:

– 50 zł w przedsprzedaży,

– 60 zł w dniu koncertu

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

 

Dostępne na :

–  www.klubanima.pl  ,

–  www.facebook.pl/WrocławskiKlubAnima  ,

–  www.ebilet.pl

– oraz salonach EMPIK

 

Żródło: www.bracia.pl oraz www.klubanima.pl