Koncert – Co może jeden człowiek?

klubanima-koncertto rodzaj teatralnego spektaklu poetycko – muzycznego, opracowanego i wyreżyserowanego przez legendarnego aktora Jana Nowickiego z oryginalną muzyką Cezarego Chmiela, Marka Stryszowskiego, Jacka Kaczmarskiego oraz poezją  Jana Pawła II, ks. Jana Twardowskiego,   Bolesława Leśmiana, Czesława Miłosza i Jana Nowickiego.

Po sukcesach i nieustannym zainteresowaniu koncertami Droga  Krzyżowa  – muzyczne obrazy i impresje oraz Z Obłoków na ziemię zespół De Profundis zdecydował się na kolejny nowy projekt. Inspiracją do powstania dzieła  było wydarzenie roku 2011 – beatyfikacja Jana Pawła II.

Co może jeden człowiek, to dzieło w którym integralnymi i wzajemnie przenikającymi się elementami są muzyka, poezja, literatura faktu, a to wszystko dzieje się w czasie duchowej obecności ks. Jana Twardowskiego, który przybywa z zaświatów po to, aby pochylić się raz jeszcze nad ziemskimi dokonaniami Papieża –Polaka, posłuchać Murów – hymnu zwycięskiej Solidarności, nieśmiertelnej Barki oraz wierszy m.in. Miłosza i Leśmiana.

Koncerty premierowe odbyły w Kole (29.04. 2011- nagrywany przez TVN), Kwidzyniu (30.04.) Malborku (1.05.), Sztumie (1.05.), Sosnowcu (3.05.) wywołały ogromne wzruszenie publiczności i entuzjastyczne recenzje prasowe.

 

Koncert odbędzie się:

21-go kwietnia 2012r o godz. 19:30

w Kościele Garnizonowym p.w. św. Elżbiety

we Wrocławiu przy ul. św. Elżbiety 1/2

 

wstęp wolny