IV konkurs plastyczny dla dorosłych- przedłużenie terminu!

UWAGA: Wydłużamy termin nadsyłania prac do 6 grudnia. Uroczysty wernisaż odbędzie się 14 grudnia o godz. 16.00!

 

Wszystkich pełnoletnich plastyków amatorów zapraszamy do wzięcia udziału w IV Dolnośląskim Konkursie Plastycznym dla Dorosłych  pt. „Wrocławska jesień impresją malowana”.  

 

Konkurs przeznaczony jest dla osób, które nie mają za sobą wielkich sukcesów artystycznych, a chcieliby zaprezentować swoją twórczość szerszej publiczności. Praca konkursowa może zostać wykonana w dowolnej technice plastycznej: ołówek, kredki, węgiel, pastele (zabezpieczone fiksatywą), farby (akwarela, akryl, gwasz, tempera, olej), batik, techniki graficzne (bez grafiki komputerowej), kolaż, itp.

 

Tematem przewodnim konkursu „Wrocławska jesień impresją malowana”  jest malarstwo impresjonistyczne. Różnorodność kolorystyczna i kontrastowa jesiennych barw inspiruje do malowania pejzaży, dlatego właśnie ten styl w malarstwie idealnie wkomponowują się w temat konkursu. Zachęcamy do uchwycenia tych jesiennych, ulotnych momentów i złapania uciekającej, barwnej chwili.

 

Nadesłane materiały zostaną ocenione przez jury, w skład którego wchodzą:

 

 – Krystyna Szczepaniak – absolwentka Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby ASP w Poznaniu. Zajmuje się wieloma mediami, a w szczególności malarstwem, rysunkiem.  Na swoim koncie ma wiele indywidualnych wystaw, a także zbiorowych.

 

– Jacek Doszyń – Absolwent wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki. Posiada dyplom w pracowni prof. Eugeniusza Geta-Stankiewicza (1990). Specjalizuje się w drzeworycie i sitodruku. W grafice użytkowej koncentruje się na plakacie. Uczestniczył w wielu prestiżowych wystawach i konkursach, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jest laureatem nagród i wyróżnień.

 

 – Agata Mikułowska: ur. w Świnoujściu, od 10-go roku życia mieszka we Wrocławiu. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych, ukończyła Wrocławską ASP na Wydziale Malarstwa. Obecnie, od kilkunastu lat prowadzi własną pracownię projektową, zajmującą się projektowaniem i aranżacją wnętrz, oraz tworzeniem scenografii.

 

 Na zwycięzców czekają nagrody oraz wernisaż ich prac w siedzibie organizatora.

 

 

Terminy:

 

  • Nadsyłanie prac:                          06.12.2019
  • Rozstrzygnięcie konkursu:          10.12.2019
  • Wręczenie nagród (wernisaż):     14.12.2019

 

Regulamin oraz karta zgłoszenia do pobrania TUTAJ