III konkurs plastyczny dla dorosłych

 

Wszystkich pełnoletnich plastyków amatorów zapraszamy do wzięcia udziału w III Dolnośląskim Konkursie Plastycznym dla Dorosłych  pt. „Oto ja”.  

Konkurs przeznaczony jest dla osób, które nie mają za sobą wielkich sukcesów artystycznych, a chcieliby zaprezentować swoją twórczość szerszej publiczności. Praca konkursowa może zostać wykonana w dowolnej technice plastycznej: ołówek, kredki, węgiel, pastele (zabezpieczone fiksatywą), farby (akwarela, akryl, gwasz, tempera, olej), batik, techniki graficzne (bez grafiki komputerowej), kolaż, itp.

Temat konkursu brzmi: „Oto ja”. Jak należy go interpretować?

Gdy zauważasz ze nagle długopis zmienił swoją funkcję relaksuje Cię pisanie palcem po piasku, i nagle podnosząc filiżankę kawy zaczyna cię instruować malowniczy ślad, który po sobie zostawiła…Gratuluję, znalazłeś drogę do świata fantazji, zapraszamy, jest nas tutaj więcej. Razem poszukamy kreski, formy i koloru, ale najważniejsze jest to aby w tych wszystkich możliwościach odszukać siebie samego, tylko świadomy artysta potrafi stworzyć dzieło sztuki. Na czym polega ta przygoda? Zainspiruj się sobą! Jakim kolorem jesteś? Czy jesteś światłem? Czy raczej cieniem? Uproszczonym, równym kształtem? Czy misternym ozdobnym szczegółem? Namaluj, narysuj, stwórz wizję siebie w dowolnej technice, takiej którą najlepiej odzwierciedl Twoje emocje i charakter. Jesteś energiczny? Użyj ołówka, jesteś typem marzyciela? Użyj akwareli. Pozwól sobie na totalną improwizację, deformację formy. Pokaż nam siebie swoimi oczami, maluj emocjami!

Nadesłane materiały zostaną ocenione przez jury, w skład którego wchodzą:

 – Krystyna Szczepaniak – absolwentka Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby ASP w Poznaniu. Zajmuje się wieloma mediami, a w szczególności malarstwem, rysunkiem.  Na swoim koncie ma wiele indywidualnych wystaw, a także zbiorowych.

– Jacek Doszyń – Absolwent wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki. Posiada dyplom w pracowni prof. Eugeniusza Geta-Stankiewicza (1990). Specjalizuje się w drzeworycie i sitodruku. W grafice użytkowej koncentruje się na plakacie. Uczestniczył w wielu prestiżowych wystawach i konkursach, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jest laureatem nagród i wyróżnień.

 – Agata Mikułowska: ur. w Świnoujściu, od 10-go roku życia mieszka we Wrocławiu. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych, ukończyła Wrocławską ASP na Wydziale Malarstwa. Obecnie, od kilkunastu lat prowadzi własną pracownię projektową, zajmującą się projektowaniem i aranżacją wnętrz, oraz tworzeniem scenografii.

 Na zwycięzców czekają nagrody oraz wernisaż ich prac w siedzibie organizatora.

 

Terminy:

  • Nadsyłanie prac:                          15.03.2019
  • Rozstrzygnięcie konkursu:            19.03.2019
  • Wręczenie nagród (wernisaż):     24.03.2019

 

Regulamin oraz karta zgłoszenia do pobrania TUTAJ