Dzień Kobiet z Anitą Lipnicką

Wrocławski Klub Anima zaprasza na Dzień Kobiet z Anitą Lipnicką.

Koncert odbędzie się 5 marca 2016 roku we Wrocławskim Klubie Anima przy ul. Pilczyckiej 47 o godz. 19.00

Anita Lipnicka – początkowo związana była z legendarną grupą Varius Manx, z którą nagrała dwie płyty: Emu i Elf. Oba albumy okazały się wielkim sukcesem komercyjnym i na trwałe wpisały się w poczet „klasyków” polskiej popkultury. W 1996 roku opuściła grupę i z powodzeniem kontynuowała karierę solową wydając kolejno trzy albumy pod własnym nazwiskiem (dwa z nich zostały nagrane w Anglii z udziałem tamtejszych muzyków sesyjnych).

W 2002 roku Anita całkowicie zawiesiła działalność solową i nawiązała współpracę z Johnem Porterem. Pod wpływem muzycznego i osobistego zauroczenia, w maju 2002 r. rozpoczęli prace nad nowym, wspólnie realizowanym projektem – albumem „Nieprzyzwoite piosenki” ( Indiecent Songs), który powstawał przez blisko rok w Londynie. Pierwszy singiel promujący to wydawnictwo, piosenka autorstwa Johna „Bones of Love” stała się przebojem, a płyta wkrótce stała się ‘platynowa’, zyskując sobie przychylność za równo krytyki jak i publiczności. Nagrodzono ją między innymi statuetką Fryderyk 2003 (najważniejsza nagroda polskiej fonografii) w kategorii „Najlepszy album roku”.

22 lutego 2008 roku Anita Lipnicka i John Porter wydali trzecią i zarazem ostatnią wspólną płytę zatytułowaną „Goodbye”. Płyta uzyskała status złotej . Artyści zagrali wspólnie setki koncertów w kraju i za granicą, zawsze będąc ciepło i z uznaniem przyjmowani przez publiczność.

Łącznie wszystkie jej płyty sprzedały się w ponad 2-milionowym nakładzie. Stawia to Anitę Lipnicką w czołówce najpopularniejszych artystów w historii polskiej muzyki rozrywkowej. 

 

Bilety w cenie 70zł

Dostępne na :

www.klubanima.pl ,

– www.facebook.pl/WrocławskiKlubAnima ,

www.ebilet.pl

– oraz salonach EMPIK