Andrzejkowy koncert Tomka Wachnowskiego

„TOMEK WACHNOWSKI  z gościnnym udziałem ELŻBIETY  ADAMIAK”

 

Tomek Wachnowski  – autor, kompozytor, gitarzysta, piosenkarz. Twórca  „słynnych” „Śniegowic” i piosenki do Asterixa – „Ona nie widzi mnie”…

 

Występował i współpracował z zespołami Mr. Bober’s Friends, TBand, MrZoob, Krzysztofem Ścierańskim, Ryszardem Styłą, Marcinem Dańcem, Tadeuszem Woźniakiem, Zbigniewem Łapińskim, Elżbietą Adamiak, Andrzejem Poniedzielskim, Jerzym Filarem, Arturem Andrusem czy Wolną Grupą Bukowina i wieloma innymi. Jego piosenki śpiewają : Marcin Daniec, Szymon Zychowicz, Leszek Dranicki, Iwona Loranc, Marek Dyjak, Robert Kasprzycki i inni.

Nagrał  5 autorskich płyt i przygotowuje następną.

 

W tym roku obchodzi 30-lecie działalności artystycznej. Zdobywał nagrody na Studenckim Festiwalu piosenki i na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie, Występował na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu dwa razy w koncertach „Krainy łagodności”, ale też indywidualnie w 1999 r. w konkursie „Premiery” zajął II-gie miejsce piosenką „Byłoby miło”. W 2013 roku, na X Festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” w Kołobrzegu zdobył Grand Prix – nagrodę Prezydenta Komorowskiego,  a w tym roku, w Rybniku, na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej zdobył Grand Prix i przyznawaną po raz pierwszy Nagrodę Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Również w tym roku zaprezentował się telewizyjnej publiczności i jurorom 8–mej edycji programu „Must be the Music – Tylko muzyka” . Otrzymał trzy „taki” i bardzo pochlebne opinie Elżbiety Zapędowskiej, Adama Sztaby i Piotra Roguckiego.

 

Koncert w Animie,  to swego rodzaju powrót do początków  i zaproszenie do podróży przez Kraków, Opole, Warszawę, Pekin czy Chicago aż do samych Śniegowic.

Zaproszenie do tej Elżbieta Adamiak. Wspólnie z Tomkiem Wachnowskim wykonają, oprócz wyboru własnych,  kilka utworów Tomka specjalnie przygotowanych na tę okazję. Udział w koncercie wezmą muzycy występujący na na codzień: Sebastian Ruciński – gitara, Piotr Goljat – fortepian i Piotr Górka – kontrabas, oraz Bogdan Sabała – gitary i Dorota Straburzyńska – wiolonczela,  występujący z Tomkiem Wachnowskim. Zapowiada się klimatyczny, wzruszający, ale też nie pozbawiony pewnej dozy humoru wieczór.

Bilety: 20 zł w przedsprzedaży, 30 zł w dniu koncertu

Dostępne na : www.klubanima.pl , www.facebook.pl/WrocławskiKlubAnima , www.ebilet.pl oraz salonach EMPIK