Andrzej Dudek-Dürer żywa rzeźba

 

Projekt wrocławskiego artysty Andrzeja Dudka-Dürera to performance-instalacja.

Andrzej Dudek-Dürer wierzy w reinkarnację, jest wcieleniem Albrechta Dürera. Od 1969 roku realizuje life performance Sztuka Butów – Sztuka Spodni. Artysta używa tych samych butów i spodni od 46 lat. Poddawane są̨ one regularnej naprawie oraz różnego rodzaju formom dokumentacji -fotografii, grafiki, rysunku i video. „… Sztuka jest dla mnie sposobem, możliwością̨, szczególną możliwością̨ autorealizacji komunikacji i kooperacji… Moje Życie jest Sztuką.” Na Kozanowie i w jego okolicach Dudek-Dürer odbędzie regularne wędrówki, pojawi się̨ w przestrzeni w określone …lub nie, dni i godziny. Zawsze dokumentując swoje działania w różny sposób i z różnych perspektyw. Perspektywy autora – czyli zarówno auto-obserwacji, auto-filmowania jak i rejestracji otoczenia oraz perspektywy odbiorcy – świadomego oraz tego nieświadomego udziału w performance. Powstały edytowany materiał wideo oraz fotograficzny będzie zaprezentowany uczestnikom oraz publiczności w dniach 3-4 września w Animie.

 

Andrzej Dudek-Dürer performer, artysta sztuki mediów, kompozytor i muzyk. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Jego pseudonim pochodzi od Albrechta Dürera – Dudek wierzy, iż jest jego inkarnacją.

Zajmuje się także instalacją, wideo, grafiką, malarstwem, fotografią, rzeźbą, environmentem, budową instrumentów metafizycznych, działalnością metafizyczno-telepatyczną, antypoezją oraz innymi formami realizacji i wypowiedzi artystycznej.

 

Wystawa będzie czynna w dniu 2 września od godz. 16.00 do godz.19.00 oraz w dniu 3 września od godz. 14.00 do 18.00.

 

fot.materiały prasowe