Aktywnie z Animą we wrześniu

Wrocławski Klub Anima  zaprasza wszystkich na kolejną odsłonę  Aktywnego weekendu z Anima podczas których odbędą się ciekawe warsztaty sportowe oraz artystyczne, a nawet koncerty.

23 września 2017 roku od godz. 14.00, każdy będzie miał okazję wzięcia udziału w bezpłatnych  zajęciach z technik relaksacyjnych, mydlarstwa, plastyki, zumby czy seminarium motywacyjnym.

UWAGA:  Obowiązują zapisy mailowe pod adresem: aktywnie@klubanima.pl  na wszystkie zajęcia! W treści maila prosimy o podanie imienia i nazwiska, zajęć na które chcą zostać Państwo zapisani oraz numeru kontaktowego – warunek konieczny!

WAŻNE:

*tego dnia prosimy ze sobą zabrać wygodny strój, ręcznik oraz matę.

 

Przypominamy również, że wszystkie warsztaty oraz koncerty są przeznaczone dla osób pełnoletnich!

 

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!!!

 

                                     

HARMONOGRAM:

STREFA SZTUKI/ „Zabawa z malarstwem” w technice AKWARELA

14.00 – 17.00/ prowadzenie: Krystyna Szczepaniak

 

STREFA RELAKSACJI/ relaksacja z pogłębieniem do pełnego stanu odprężenia

14.30 – 15.30/ prowadzenie:  Zbigniew K.Marzec

 

STREFA FITNESS/ Salsation (zajęcia taneczno-fitnessowe,)

15.30 – 16.30/ prowadzenie:  Natalia Szwed

 

   

STREFA SZTUKI/ warsztaty mydlarskie

16.30 – 17.45/ prowadzenie:  Time4Progress

 

STREFA WIEDZY/ seminarium motywacyjne „Recepta na sukces”

16.30 – 18.00/ prowadzenie:  Zbigniew K.Marzec

 

STREFA MUZYKI / koncert mis i gongów

18.15/ prowadzenie: Agata Białoszewska „Dotyk dźwiękiem”

 

 

 

OPIS ZAJĘĆ:

 

STREFA SZTUKI/ „Zabawa w malarstwie” w technice AKWARELA – AKWARELA, to wspaniała i niedoceniona technika malarska (wodna) – dla każdego! Nie zajmuje dużo miejsca i czasu. Nie jest kosztowna, a może dać sporo satysfakcji i samorozwoju. Wrocławski Klub Anima zapewnia materiały, specjalne papiery akwarelowe, pędzle oraz farby, palety. Na początku zajęć będzie krótkie omówienie warsztatu akwarelisty, różnych technik. Tematy do malowania: własny, owoce lub bukiet kwiatów. Co uczestnik może przynieść ze sobą – dobry humor i uśmiech na twarzy.

Zajęcia poprowadzi Krystyna Szczepaniak

 

STREFA FITNESS/ Salsation (zajęcia taneczno-fitnessowe,) – nazwa „salsation” to połączenie słów „salsa” i „sensation”. Słowo „salsa” zostało użyte tu nie tylko w znaczeniu stylu tańca wywodzącego się z Ameryki Łacińskiej, ale przede wszystkim jako sos (hiszp. salsa = sos), czyli mieszanka wielu stylów, rytmów i kultur. Salsation opiera się na radości, którą niesie taniec i ruch, kładzie również nacisk na muzyczną interpretację poszczególnych choreografii, połączonych z niesamowitą zabawą. Oprócz kroków bazowych poszczególnych choreografii oraz izolacji warm-up, dzięki salsation można lepiej zrozumieć i zinterpretować muzykę. Uczestnicy  zapoznają się z ruchami i techniką, co pozwoli im łatwiej i dokładniej podążać za instruktorem oraz skupić się na własnej interpretacji tanecznej.

Zajęcia prowadzi: Natalia Szwed

 

STREFA SZTUKI/ warsztaty mydlarskie – W trakcie warsztatów uczestnicy tworzą własne mydełka glicerynowe, poznają podstawy tworzenia receptur kosmetyków, dobierają składniki, kształt, kolor i zapach. Dodatkową atrakcją jest zatapianie różnych składników (suszone zioła, kwiaty, brokat, ziarna kawy. Po wykonaniu mydełka uczestnicy mogą je zapakować jako prezent dla siebie lub bliskiej osoby Warsztaty prowadzone są przez doświadczone osoby z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Wszystkie używane składniki posiadają certyfikaty bezpieczeństwa oraz atesty

Zajęcia prowadzi: Time4Progress

 

 

STREFA RELAKSACJI/ relaksacja z pogłębieniem do pełnego stanu odprężenia – Głęboka relaksacja pomoże rozwinąć twórczy potencjał umysłu uczestników. Odkrycie jego pełniejszych i bardziej wszechstronnych możliwości staje się możliwe dzięki uwolnieniu człowieka od napięć emocjonalnych i fizycznych. W trakcie relaksacji następuje proces harmonizowania obu półkul mózgowych (prawej, związanej z wyobraźnią oraz lewej, logicznej), co prowadzi do lepszego wykorzystania centralnego i autonomicznego układu nerwowego. Z pomocą instruktora uczestnicy zrelaksują się, wyciszą i dotkną kreatywnej sfery swojego umysłu w stanie alfa. Cykliczne spotkania pomagają kontrolować poziom stresu, dają możliwość nauki przebywania w stanie pogłębionym, takim jak theta, delta. Przekłada się to na osiągnięcie stanu spokoju i wyciszenia.

Zajęcia prowadzi Zbigniew K. Marzec

 

STREFA WIEDZY/ seminarium motywacyjne „Recepta na sukces” – Celem seminarium jest przebudzenie uczestnika, nakierowanie go na świadome i celowe konstruowanie swojego życia. Nauczy się on pozytywnego myślenia, a także otrzyma pomoc w odnalezieniu potencjału wewnętrznego i drogi do sukcesu. Uczestnik będzie rozwijał umiejętność rozpoznawania własnych uczuć i dominujących nurtów myślowych. Zdobędzie również wiedzę na temat tworzenia własnej rzeczywistości i nauczy się brać odpowiedzialność za swoje doświadczenia życiowe. 

Seminarium prowadzi Zbigniew K. Marzec

 

Na sam koniec zapraszamy wszystkich na koncert mis i gongów w wykonaniu Agaty Białoszewskiej, certyfikowanej masażystka dźwiękiem według metody Petera Hessa, która również jest trenerką świadomego oddechu. W trakcie koncertu fala dźwiękowa będzie regenerować, relaksować, odprężać, wyciszać nasze ciała i umysły. Dźwięk mis i gongów poprowadzi nas w niezwykłą podróż w GŁĄB SIEBIE.

Wibracje dźwięku mis i gongów tybetańskich jako fala dźwiękowa przenikają głęboko struktury fizyczne każdej komórki ciała i masują je powodując rozluźnienie oraz regeneracje na poziomie o wiele głębszym niż nocny odpoczynek.