Aktywnie z Animą powraca już 19.10.2019

Wrocławski Klub Anima  zaprasza wszystkich na kolejną odsłonę  Aktywnego weekendu z Anima podczas których odbędą się ciekawe warsztaty artystyczne, a nawet koncerty.

19 października 2019 roku od godz. 12.00, każdy będzie miał okazję wzięcia udziału w zajęciach rozwojowych, tkackich, relaksacyjnych i nie tylko. Odbędą się również 20-sto minutowe seanse masażu relaksacyjnego. A na sam koniec jak zawsze zapraszamy na niesamowity koncert  mis i gongów tybetańskich w wykonaniu Agaty Białoszewskiej.

UWAGA:  Obowiązują zapisy na wszystkie zajęcia!

Przypominamy również, że wszystkie warsztaty oraz koncerty są przeznaczone dla osób pełnoletnich!

 

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!!!

 

HARMONOGRAM:

STREFA ROZWOJU/ „Asertywność, czyli jak dbać o swoje potrzeby”

12.00 – 15.00 |  prowadzenie: Helena Borys

 

STREFA SZTUKI/ Tkanie na krośnie harfowym

12.00 – 15.00/ prowadzenie: Monika Bliska (+ Splotka, Monika Bilska)

 

STREFA RELAKSACJI / Coś dla ciała i duszy- masaże relaksacyjne

15.00 – 18.00/ prowadzenie: Jolanta Pyszczek

 

STREFA SZTUKI /  „Kaligrafia”

14.30 – 16.30/ prowadzenie: Krystyna Szczepaniak

 

 

STREFA RELAKSACJI / Głęboka relaksacja

16.30 – 18.00/ prowadzenie: Zbigniew K. Marzec

 

 

STREFA MUZYKI / koncert mis i gongów tybetańskich

18.15/ prowadzenie: Agata Białoszewska

 

 

Kilka słów o zajęciach:

STREFA SZTUKI/ Tkanie na krośnie haftowym

Na zajęciach nauczymy się tkać serwety z naturalnych surowców – wełny i bawełny. Pracować będziemy na krośnie harfowym o najbardziej optymalnym rozmiarze do nauki. Każdy z uczestników zabierze ze sobą serwetę o wymiarach 18×25 cm. Dzięki małej ilości uczestników każdy będzie miał zagwarantowane maksimum uwagi, a prowadzący odpowie na wszystkie pytania.

Uczestnicy zajęć dowiedzą się na czym polega splot płócienny i jego wariacje. Warsztaty będą trwały 3 godziny, na których zajmiemy się:
– techniką krosien harfowych
– specyfiką włókien naturalnych
– nakładaniem osnowy i zabezpieczeniem tkaniny
– rozpoczęciem i zakończeniem wątku
– tkaniem splotem płóciennym i rypsami (zygzaki)
– prawidłowym wykończeniem tkaniny

PROWADZĄCY: Pani Splotka, czyli Monika Bilska to tkaczka, która pierwsze swoje kroki z osnową i wątkiem zaczęła już w liceum w 2004 roku na kierunki tkaniny artystycznej. Przez lata szlifowała technikę, rozwijając swoją pasję tworząc tkane dekoracje. Obecnie uczy również młodszych i starszych podczas autorskich warsztatów w różnych placówka. Jej praca związana jest przede wszystkim tkaniną, makramą oraz ze wszelakiego rodzaju rękodziełem, w którym pojawia się splot.

 

STREFA ROZWOJU/ „Asertywność, czyli jak dbać o swoje potrzeby”

“Asertywność: jak dbać o swoje potrzeby” – warsztaty o tym, co to jest i jakie korzyści przynosi postawa asertywna, jak wyrażać własne opinie i potrzeby, jakie są techniki asertywnej odmowy i asertywnego  wyrażania prośby.

Asertywność nie jest sztuką mówienia “NIE” – jak się powszechnie uważa. Przynajmniej nie tylko. To również umiejętność mówienia “TAK” dla tego co jest dla nas dobre i ważne. Jest to bycie w zgodzie ze sobą, ze swoimi potrzebami, przekonaniami, poglądami i wartościami.

Asertywność jest to wyrażanie potrzeb, ale też umiejętne reagowanie na potrzeby innych. To również wyrażanie i przyjmowanie próśb oraz radzenie sobie z odmową i krytyką.

Asertywność jest przyjmowaniem komplementów i wyrażaniem ich. To umiejętność powiedzenia, z czego jesteśmy zadowoleni, co nam się podoba oraz tego, co nam się nie podoba.

Jest to nasze naturalne prawo do życia, które powinno przynosić nam radość. Warto robić w życiu to, co kochamy i sami wybieramy, a nie spełniać czyjeś oczekiwania. Myśl, że możemy zadowolić wszystkich jest nierealna, bo zawsze będą ludzie, którzy będą za lub przeciw oraz tacy, którym nie spodoba się to, co robimy. W każdym momencie możemy zacząć być wierni sobie i robić to, co kochamy i żyć według własnych zasad

 

PLAN WARSZTATU

  1. Co to jest asertywność? Świadomość praw osobistych. Budowanie postawy asertywnej.
  2. Model asertywnej odmowy.
  3. Asertywne wyrażanie prośby.

 

PROWADZĄCY: Helena Borys – Profesjonalny Certyfikowany Coach Biznesowy, Trener Biznesu i Rozwoju Osobistego. Ukończyła m.in. 1,5 roczną Szkołę Trenerów Rozwoju Osobistego we Wrocławiu, Szkołę Trenerów Biznesu Moderator oraz wiele innych kursów i szkoleń, w tym 4 miesięczny kurs „NVC w relacjach zawodowych”. Posiada 11 letnie doświadczenie w pracy z projektami i zarządzaniem zespołem. Tajniki coachingu poznawała podczas kursów i szkoleń u Macieja Bennewicza w Instytucie Kognitywistyki. Również u niego poddaje się regularnym superwizjom, aby dbać o jakość świadczonych usług i ciągle się rozwijać.Jej misją oraz pasją jest rozwój siebie i innych. Pomaga odkrywać to, co jest naprawdę ważne i budować własną indywidualną definicję sukcesu i szczęścia. Jest najlepszym dowodem na to, że coaching działa. Po 11 latach pracy w korporacji postawiła na wewnętrzny głos i wielką potrzebę rozwijania swojej pasji. Uważa, że jedną z podstawowych i najważniejszych kompetencji jest komunikacja. Relacja z innym człowiekiem zawsze zaczyna się od nas i od tego, jak się porozumiewamy.