Aktywnie z Animą III

Wrocławski Klub Anima  zaprasza wszystkich na trzecią  odsłonę  Aktywnego weekendu z Anima podczas których odbędą się ciekawe warsztaty sportowe oraz artystyczne, a nawet koncerty.

19 marca 2017 roku od godz. 10.30, każdy będzie miał okazję wzięcia udziału w bezpłatnych  zajęciach z gimnastyki i technik relaksacyjnych. Uczestnicy z lutowej edycji będą zaangażowani w kontynuację warsztatów ceramicznych, a nowością dla zainteresowanych będą warsztaty florystyczne. 

UWAGA: Na warsztaty z ceramiki zapraszamy tylko i wyłącznie uczestników z lutowej edycji „Aktywnie z Animą” w celu szkliwienia swoich prac.

Obowiązują zapisy mailowe pod adresem: anima@klubanima.pl  również na zajęcia z florystyki i technik relaksacyjnych.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!!!

                                     

HARMONOGRAM:

STREFA SZTUKI / warsztaty ceramiczne (kontynuacja)

10.30-12.30 / prowadzenie: Krystyna Szczepaniak

 

STREFA GIMNASTYKI / Zdrowy kręgosłup

12.45-13.45 / prowadzenie: Zbigniew K.Marzec

 

STREFA SZTUKI/  warsztaty florystyczne

14.00 – 16.30 / prowadzenie: Jolanta Supel

   

STREFA RELAKSACJI / techniki relaksacyjne dla początkujących

16:45 – 17.45 / prowadzenie Zbigniew K.Marzec

 

STREFA MUZYKI / koncert Barbary Warwaszyńskiej i Małgorzaty Gałwiaczek

18:00 / koncert mis i gongów tybetańskich

 

WAŻNE: tego dnia prosimy ze sobą zabrać wygodny strój, ręcznik oraz matę.

 

 

OPIS ZAJĘĆ:

Warsztaty ceramiczne – podczas zajęć ceramicznych uczestnicy będą tworzyć swój własnoręczny lampion lub świecznik na aromatyczne olejki.  Podczas zajęć  rozwijane będą zdolności manualne  oraz wrażliwości na sztukę. Za pomocą własnych rąk, każdy uczestnik będzie mógł stworzyć  swoje unikalne dzieło. Na zajęciach ceramicznych będziemy rozwijać swoją kreatywność oraz wyobraźnię przestrzenną. Samodzielne wykonanie przedmiotu z gliny daje ogromną satysfakcję.  Zajęcia poprowadzi Krystyna Szczepaniak: Urodzona we Wrocławiu. W latach 1990-95 studia na Wydziale Malarstwa ASP w Poznaniu. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Jerzego Kałuckiego oraz z ilustracji książkowej u prof. Grzegorza Marszałka. Ma za sobą liczne wystawy zbiorowe oraz kilka indywidualnych.  Wielokrotnie była uczestnikiem konkursów. Jest laureatką II nagrody „Stabilo Tone” w Poznaniu,  nagrody „Promocje’95” w Legnicy, III „Trangression” we Włoszech, nagrody „Cdn… malarstwo 2004” we Wrocławiu.Zajmuje się malarstwem sztalugowym, projektowaniem graficznym, ilustracją książkową, grafiką warsztatową oraz fotografią. Współpraca
z czasopismami Czas kultury, Chip, Twierdza oraz z wydawnictwami Silesia, Pandora, Purana, Eon, Rękodzielnia Archat, Wektory, Lena, Elsevier. Była komisarzem Międzynarodowych Plenerów „Kogut akwarela, pastel, drewno” w Oławie oraz jest komisarzem plenerów malarskich „Park sztuki Zamek Kliczków”. Wielokrotny członkiem jury konkursów plastycznych we Wrocławskim Domu Kultury „Anima”. W Związku Polskich Artystów Plastyków (ZPAP)  oddział we Wrocławiu od 2001 roku, od 2010 członek Zarządu.

 

Warsztaty z technik relaksacyjnych – są formą autoterapii i wspomagają leczenie bezsenności, redukowanie stresu, objawów depresji, lęku, bólów głowy. Umiejętne ich stosowanie wspomaga również efektywny odpoczynek. Stres, zmęczenie i brak energii, przepełniający nas smutek, lęk, złość, poczucie winy i inne negatywne emocje, to problemy, które dotykają każdego z nas. Niemożliwe jest ich całkowite wyeliminowanie, jednak możemy nauczyć się jak sobie z nimi poradzić i w jaki sposób stać się dla innych, a przede wszystkim dla siebie inspiracją samorozwoju oraz wzbogacania swojego świata. Techniki relaksacyjne, to świetny sposób, aby poradzić sobie ze stresem, który towarzyszy nam każdego dnia, szczególnie w pracy.  Relaks, to nie tylko spokój, ale również proces, który zmniejsza skutki wpływające na nasz umysł i ciało. W natłoku obowiązków, techniki relaksacyjne powinny być nieodzownym elementem życia każdego człowieka. Zajęcia prowadzi Zbigniew K.Marzec – Jest terapeutą, motywatorem, poszukującym nauczycielem oraz twórczo i artystycznie rozbudzonym człowiekiem…. Jego pasja i chęć poszerzania wiedzy doprowadziła Go do poszukiwań  jakie odbył podczas ostatnich 30 lat w Stanach Zjednoczonych. Z głęboką pasją i oddaniem, od przeszło 17 lat zajmuje się terapią motywacją i pomocą człowiekowi z naciskiem na uzależnienia i fobie. Dodatkowo, zdobył uprawnienia w temacie NLP w Hunter College, New York City,  poparte cyklem dokształcającego czasu pod okiem znanego mentora i autora wielu wydań pisarskich  – Zalmana Segala. Prowadził przez wiele lat prywatną praktykę terapeutyczną  w Nowym Jorku pod nazwą: „Goal Hypnotherapy” (terapia motywacyjna – osiąganie celów). Jest zwolennikiem modelu terapii, łączącego różne podejścia. Kładzie zatem nacisk na możliwość dostosowania odpowiednich technik  do danego człowieka. W swojej praktyce stosuje zasady kodu etycznego.

 

 

Warsztaty florystyczne, to inspirujący temat nie tylko dla miłośników kwiatów. Podczas marcowych zajęć uczestnicy stworzą rozmaite kompozycje kwiatowe. Będzie to coś oryginalnego, nastrojowego i nowoczesnego zarazem. Efekt swojej pracy będzie można zabrać ze sobą do domu. Na zajęciach przekonamy się jak ogromną przyjemnością jest tworzenie rozmaitych kompozycji kwiatowych. Warsztaty poprowadzi Jolanta Supel.  Z wykształcenia jest ogrodnikiem, z zawodu nauczycielem, a florystyka to Jej pasja i zawód, który wykonuje już od wielu lat. Uwielbia piosenki Ewy Demarczyk i od niej zapożyczyła tytuł dla swojego bloga.

 

Zajęcia z gimnastyki – Dbanie o kręgosłup nie tylko wpływa na jakość życia, ale również zapobiega powstawaniu ewentualnych urazów i stanów bólowych tego miejsca. Jednym z istotnych elementów, który odpowiedzialny jest za dobry stan kręgosłupa, są silne i sprawne włókna mięśniowe położone w jego sąsiedztwie. Wyrazem troski o własny kręgosłup powinny więc być regularne ćwiczenia angażujące właśnie te mięśnie.Zajęcia prowadzi Zbigniew K.Marzec – Jest terapeutą, motywatorem, poszukującym nauczycielem oraz twórczo i artystycznie rozbudzonym człowiekiem…. Jego pasja i chęć poszerzania wiedzy doprowadziła Go do poszukiwań  jakie odbył podczas ostatnich 30 lat w Stanach Zjednoczonych. Z głęboką pasją i oddaniem, od przeszło 17 lat zajmuje się terapią motywacją i pomocą człowiekowi z naciskiem na uzależnienia i fobie. Dodatkowo, zdobył uprawnienia w temacie NLP w Hunter College, New York City,  poparte cyklem dokształcającego czasu pod okiem znanego mentora i autora wielu wydań pisarskich  – Zalmana Segala. Prowadził przez wiele lat prywatną praktykę terapeutyczną  w Nowym Jorku pod nazwą: „Goal Hypnotherapy” (terapia motywacyjna – osiąganie celów). Jest zwolennikiem modelu terapii, łączącego różne podejścia. Kładzie zatem nacisk na możliwość dostosowania odpowiednich technik  do danego człowieka. W swojej praktyce stosuje zasady kodu etycznego.

 

 

 Na sam koniec zapraszamy wszystkich na koncert mis i gongów Barbary Warwaszyńskiej i Małgorzaty Gałwiaczek

Małgorzata Gałwiaczek – Z wykształcenia jest inżynierem. Od kilku lat zajmuje się dziedzinami wspierającymi zdrowie- zarówno fizyczne jak i emocjonalne człowieka. Jest doradcą rozwoju osobistego. W swojej pracy opiera się na coachingu relacji wg metody Soulwork Systemic Solutions. W 2008 roku podczas wyprawy do Nepalu zafascynował ją dźwięk mis tybetańskich oraz jego wpływ na organizm człowieka i od tego czasu zaczęła kształcić się w dziedzinie masażu dźwiękiem i gry na gongach. Uzyskała certyfikat ukończenia IV -stopniowego kursu masażu dźwiękiem wg metody Petera Hessa oraz kursu gry na gongu.

 Barbara Warwaszyńska – Z wykształcenia jest inżynierem. Ukończyła czterostopniowe szkolenie masażu dźwiękiem wg Metody Petera Hess’a oraz „Gong w medytacji i koncercie” poświadczone odpowiednimi certyfikatami wystawionymi przez Polską Akademię Petera Hess’a.

 Obie Panie wspólnie koncertują od 2009 roku. Gramją koncerty w kraju – m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Jeleniej Górze, Lubaniu, Antoniowie a także w Czechach i Niemczech i Londynie. Poszukując nowych dźwięków włączają nowe instrumenty; poza gongami i misami podczas koncertów używają między innymi: sansuli, kija deszczowego, dzwonków tybetańskich, happy drum, guiro, monohord. Marzeniem Pań jest, by jak najwięcej osób mogło zaznać wspaniałego wpływu dźwięku na wyciszenie wewnętrzne i uruchomienie procesów samouzdrawiania.