Aktywnie z Animą II

Wrocławski Klub Anima  zaprasza wszystkich na drugą  odsłonę  Aktywnego weekendu z Animą podczas których odbędą się ciekawe warsztaty, a nawet koncerty.

18 lutego 2017 roku od godz. 10.00, każdy będzie miał okazję wzięcia udziału w bezpłatnych  zajęciach z tańca, jogi, relaksacji czy też warsztatów ceramicznych oraz plastycznych.

 

UWAGA: Na warsztaty z ceramiki, malarstwa Vedic Art. Oraz techniki relaksacyjne- Obowiązują zapisy mailowe pod adresem: anima@klubanima.pl

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!!!

                                     

HARMONOGRAM:

STREFA SZTUKI / warsztaty ceramiczne (lampiony i świeczniki)

10.00-12.00 / prowadzenie: Krystyna Szczepaniak

 

STREFA SZTUKI / malarstwo Vedic Art

10.00-12.00 / prowadzenie: Natalia Miszczyszyn

 

STREFA TAŃCA/ Spotkanie w tańcu

12.00 – 14.00 / prowadzenie: Mateusz Wiszniewski

  

STREFA JOGI / hatha joga z nauką medytacji

14.30 – 16:30 / prowadzenie: Zbigniew K. Marzec

 

STREFA RELAKSACJI / techniki relaksacyjne dla początkujących

16:45 – 18.00 / prowadzenie Zbigniew K.Marzec

 

STREFA MUZYKI / koncert Agaty Białoszewskiej „Dotyk dźwiękiem”

18:00 / koncert mis i gongów tybetańskich

 

WAŻNE: tego dnia prosimy ze sobą zabrać wygodny strój, ręcznik oraz matę.

Informujemy również, iż tego dnia z poszczególnych zajęć będą nagrywane krótkie migawki w celu realizacji krótkiego video w calach promocyjnych.

 

 

OPIS ZAJĘĆ:

Warsztaty ceramiczne – podczas zajęć ceramicznych uczestnicy będą tworzyć swój własnoręczny lampion lub świecznik na aromatyczne olejki.  Podczas zajęć  rozwijane będą zdolności manualne  oraz wrażliwości na sztukę. Za pomocą własnych rąk, każdy uczestnik będzie mógł stworzyć  swoje unikalne dzieło. Na zajęciach ceramicznych będziemy rozwijać swoją kreatywność oraz wyobraźnię przestrzenną. Samodzielne wykonanie przedmiotu z gliny daje ogromną satysfakcję.  Zajęcia poprowadzi Krystyna Szczepaniak: Urodzona we Wrocławiu. W latach 1990-95 studia na Wydziale Malarstwa ASP w Poznaniu. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Jerzego Kałuckiego oraz z ilustracji książkowej u prof. Grzegorza Marszałka. Ma za sobą liczne wystawy zbiorowe oraz kilka indywidualnych.  Wielokrotnie była uczestnikiem konkursów. Jest laureatką II nagrody „Stabilo Tone” w Poznaniu,  nagrody „Promocje’95” w Legnicy, III „Trangression” we Włoszech, nagrody „Cdn… malarstwo 2004” we Wrocławiu.Zajmuje się malarstwem sztalugowym, projektowaniem graficznym, ilustracją książkową, grafiką warsztatową oraz fotografią. Współpraca
z czasopismami Czas kultury, Chip, Twierdza oraz z wydawnictwami Silesia, Pandora, Purana, Eon, Rękodzielnia Archat, Wektory, Lena, Elsevier. Była komisarzem Międzynarodowych Plenerów „Kogut akwarela, pastel, drewno” w Oławie oraz jest komisarzem plenerów malarskich „Park sztuki Zamek Kliczków”. Wielokrotny członkiem jury konkursów plastycznych we Wrocławskim Domu Kultury „Anima”. W Związku Polskich Artystów Plastyków (ZPAP)  oddział we Wrocławiu od 2001 roku, od 2010 członek Zarządu.

 

Zajęcia z malarstwa Vedic Art. –  to metoda rozwoju osobistego, która jest dostępna dla każdego, niezależnie od wieku i innych doświadczeń. „Czy trzeba umieć malować?” Nie, ponieważ każdy z nas posiada tę umiejętność od urodzenia. Zapominamy o niej podczas dorastania. Jako osoby dorosłe zatracamy kontakt ze swoim wnętrzem, stając się wyposażeni w całą paletę przekonań, stereotypów, które sprawiają że nasza kreatywność jest zablokowana. Malując obrazy według zasad VA uruchamiamy proces który sprawia, że uwalniamy się od wielu fałszywych przekonań na swój temat na przykład takich jak: „nie potrafię”, „nie uda się”… Doświadczając osobiście tej pięknej metody nawiązujemy kontakt ze swoim wnętrzem.  Osobiste doświadczenie malarstwa Vedic Art sprawia, że stajemy się bardziej kreatywni we wszystkich dziedzinach życia. Warsztaty poprowadzi Natalia Miszczyszyn – Arteterapeutka, specjalistka ds. psychologii kreatywności -„Wolna” Instruktorka malarstwa Vedic Art, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, pasjonatka różnych metod rozwoju osobistego (Radykalne Wybaczanie, Biologia Totalna, Mindfulness itp.). Swoją wiedzę z zakresu Vedic Art otrzymałam od Barbary von Hanff oraz uzupełniałam u innych Nauczycieli rozwoju osobistego.

 

Warsztaty taneczne – Spotkanie w tańcu oraz  radość tańca.

W trakcie warsztatów uczestnicy zajmą  się tematem spotkania w tańcu i tym jak poprzez taniec możemy  spotykać się z innymi ludźmi i w jaki sposób elementy różnych tańców odzwierciedlają nasze sposoby bycia w relacjach z innymi ludźmi. Jak możemy rozpoznawać elementy swoich nawykowych sposobów wchodzenia w relacje i poprzez ich uświadomienie i przetańczenie rozwijając świadomość siebie w relacjach. Ćwiczenia będą dobierane w zależności od potrzeb i procesu grupy. Zajęcia poprowadzi Mateusz Wiszniewski – arteterapeuta, Zen Coach. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów rozwoju osobistego przez sztukę i techniki relaksacyjne (od 1999 roku). Bral udział w warsztatów mistrzów terapii ekspresyjnych: Anny Halprin-Life Art. Process, Gabrielle Roth-5 Rytmow, Emile Conrad-Continuum, Ruth Zaporah-Action Theater. Jest instruktorem improwizacji tańca i symboliki ciała, hawajskiego masażu LOMILOMI i ćwiczeń relaksacyjnych i leczniczych Czi Kung Healing Dao. Jest autorem rocznego programu rozwoju osobistego przez sztukę Akademia Terapii Ekspresyjnych- ukończonych 15 edycji. Oraz autorem książek z zakresu rozwoju osobistego: Potęga Wizualizacji (3 wydania), Zrelaksuj się i Żyj Twórczo, Samouzdrawianie i Praca ze Snami, Uzdrawiający Taniec, Huna w Samuzdrawianiu i Autoterapii, Taniec jako Terapia.

 

 

Warsztaty z technik relaksacyjnych – są formą autoterapii i wspomagają leczenie bezsenności, redukowanie stresu, objawów depresji, lęku, bólów głowy. Umiejętne ich stosowanie wspomaga również efektywny odpoczynek. Stres, zmęczenie i brak energii, przepełniający nas smutek, lęk, złość, poczucie winy i inne negatywne emocje, to problemy, które dotykają każdego z nas. Niemożliwe jest ich całkowite wyeliminowanie, jednak możemy nauczyć się jak sobie z nimi poradzić i w jaki sposób stać się dla innych, a przede wszystkim dla siebie inspiracją samorozwoju oraz wzbogacania swojego świata. Techniki relaksacyjne, to świetny sposób, aby poradzić sobie ze stresem, który towarzyszy nam każdego dnia, szczególnie w pracy.  Relaks, to nie tylko spokój, ale również proces, który zmniejsza skutki wpływające na nasz umysł i ciało. W natłoku obowiązków, techniki relaksacyjne powinny być nieodzownym elementem życia każdego człowieka. Zajęcia prowadzi Zbigniew K.Marzec -który przybył do Stanów z końcem lat siedemdziesiątych. Od roku 1981 do 1986 mieszkał w ashramie na obrzeżach Nowojorskiego miasta w N.Y. pod okiem w pełni zrealizowanego hinduskiego mistrza duchowego Śri Chinmoya rozwijał się duchowo, w ashramie praktykował czynnie Bhakti-Jogę, Janna-Jogę, Karma-Jogę oraz Hata-Jogę. Swami Atmananda (Zbigniew Marzec) jest aktywny na poziomach: duchowo – psychiczno – fizyczno – filozoficznych. Jego pracy zawsze przyświeca altruizm, miłość i chęć pomocy w rozwoju na drodze każdego człowieka poszukującego sensu życia. Od 35 lat praktykuje Medytację Transcendentalną. Aktywnie zaangażowany w pomoc poprzez podwyższenie świadomego stanu zrozumienia i duchowej Świadomości.

 

 

Na sam koniec zapraszamy wszystkich na koncert mis i gongów w wykonaniu Agaty Białoszewskiej, certyfikowanej masażystka dźwiękiem według metody Petera Hessa, która również jest trenerką świadomego oddechu. W trakcie koncertu fala dźwiękowa będzie regenerować, relaksować, odprężać, wyciszać nasze ciała i umysły. Dźwięk mis i gongów poprowadzi nas w niezwykłą podróż w GŁĄB SIEBIE.
Wibracje dźwięku mis i gongów tybetańskich jako fala dźwiękowa przenikają głęboko struktury fizyczne każdej komórki ciała i masują je powodując rozluźnienie oraz regeneracje na poziomie o wiele głębszym niż nocny odpoczynek.