Aktywnie z Animą 19 stycznia 2019r.

 

Wrocławski Klub Anima  zaprasza wszystkich na kolejną odsłonę  Aktywnego weekendu z Anima podczas których odbędą się ciekawe warsztaty artystyczne, a nawet koncerty.

19 stycznia 2019 roku od godz. 09.00, każdy będzie miał okazję wzięcia udziału w zajęciach rozwojowych Mindfulness, wykonania własnego projektu z linorytu i odbicie go na dowolnym materiale ( torba, koszulka itp.) lasu w słoju, medytacji podczas zajęć z jogi, a na koniec w niesamowitym koncercie Baru Rajzy.

UWAGA:  Obowiązują zapisy na wszystkie zajęcia!

WAŻNE:  Wstęp na niektóre zajęcia jest płatny!  Opłatę wnosimy wraz z zapisaniem się na dane warsztaty!

Opłaty można dokonywać we Wrocławskim klubie Anima, bądź przelewem na numer konta: PKO :56 1020 5226 0000 6902 0416 0511 W tytule prosimy wpisać imię i nazwisko oraz rodzaj warsztatów.

 

Przypominamy również, że wszystkie warsztaty oraz koncerty są przeznaczone dla osób pełnoletnich!

 

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!!!

 

 

HARMONOGRAM:

STREFA ROZWOJU/ Mindfulness

09.00 – 14.00 |  prowadzenie: Anna Borzeszkowska

Wstęp: 50zł/ 5h

 

STREFA SZTUKI/ Linoryt

14.00 – 16.00/ prowadzenie: Krystyna Szczepaniak

Wstęp: bezpłatny

 

STREFA JOGI / Joga z medytacją

16.00 – 17.30/ prowadzenie: Zbigniew K. Marzec

Wstęp: bezpłatny

 

STREFA SZTUKI/ Las w słoju

16.00 – 18.00/ prowadzenie: Anita Ignaczak

Wstęp: 30zł

 

STREFA MUZYKI / koncert na Handpan’ie

18.15/ prowadzenie: Baru Rajza

Wstęp: bezpłatny

 

 

 

Kilka słów o zajęciach:

STREFA ROZWOJU/ Mindfulness

Wprowadzenie do Mindfulness– praktyki łagodzenia bólu.
Pozwalają lepiej radzić sobie z przewlekłym i uporczywym bólem.

Ból jest bardzo indywidualnym doświadczeniem. Tylko osoba, która go doświadcza może być pewna jego obecności ale i ona może mieć duży kłopot z dokładnym opisaniem go.
Uporczywy ból to jeden z trudniejszych problemów. Trudno go znosić i leczyć. Często zabiera witalność, radość życia, nasila lęk, wzmaga stres i frustrację. Powoduje wyczerpanie. Często prowadzi do wyniszczenia człowieka na wielu poziomach. Uporczywy ból może prowadzić wręcz do wykluczenia się z codziennego doświadczania życia i do izolacji. Po prostu życie staje się trudne. Doświadczając chronicznego bólu, tak naprawdę całe życie kręci się wokół bólu. Ból ma wpływ na samopoczucie.
Codzienne zmaganie się z bólem wymaga wiele wysiłku i odwagi.

• Czy można coś z tym zrobić?
• Czy można na ból spojrzeć z życzliwością i akceptacją?
• Czy można odzyskać radość życia i mieć lepszy z nim kontakt?
• Czy można podnieść jakość swojego życia zamiast koncentrować się nieustannie na redukcji cierpienia?
• Czy można z powrotem z pacjenta stać się człowiekiem?

Podczas spotkania podzielę się z uczestnikami tym w jaki sposób praktyka uważności może pomóc w lepszym radzeniu sobie z bólem. Jak można praktykować akceptację. Przedstawię jak wiele automatycznych wzorców i reakcji może nasilać ból.
Zapoznam uczestników również z kilkoma prostymi i praktycznymi ćwiczeniami uważności, które pozwolą lepiej radzić sobie z bólem i łagodzić go. Doświadczymy jak praktyka uważności pozwala przekierować uwagę z bólu na te obszary, które można kontrolować.

Weź swoje życie w swoje ręce. Można wyjść z pułapki bólu i niemocy.

Prowadzenie: Anna Borzeszkowska: https://www.facebook.com/BorzeszkowskaAnna/

 

 

STREFA SZTUKI/ Linoryt

Podczas warsztatów poznany kolejną technikę graficzną, którą jest linoryt. Podczas zajęć każdy z uczestników, sam stworzy swoją niepowtarzalną grafikę, wykona odbitki na dowolnym materiale (np. t-shirt/torba bawełniana) pod czujnym okiem instruktora. Można ze sobą zabrać również swoje inne materiały w celu naniesienia na nie swoich grafik.

Zajęcia poprowadzi Krystyna Szczepaniak

 

STREFA JOGI/ Joga z medytacją

Nadszedł czas aby doświadczyć yogi która pod żadnym względem nie jest tzw: ogólnie wszech uprawianym, powolnym aerobikiem ani też nie jest układem zaawansowanych akrobacji jakie odważnie omyłkowo nazywa się yogicznymi asanami. Hata Yoga prowadzona przez Zbigniewa K. Marzec daje ulgę psychice, ciału a w konsekwencji prowadzi do nauki medytacji. 

 Nadchodzi czas na życie świadome ze zrozumieniem sensu życia i niezależnego zaangażowania swojego umysłu w dążeniu do zdrowia psychicznego, fizycznego z nadzieją na wyższą i lepszą samoświadomość. 
Zajęcia prowadzi: Zbigniew K. Marzec

 

 

 

STREFA SZTUKI/ Las w słoju

 Warsztaty florystyczne, to inspirujący temat nie tylko dla miłośników kwiatów i roślin. Podczas styczniowych zajęć uczestnicy stworzą rozmaite kompozycje roślinne w słoju. Będzie to coś oryginalnego, nastrojowego i nowoczesnego zarazem. Efekt swojej pracy będzie można zabrać ze sobą do domu. Na zajęciach przekonamy się jak ogromną przyjemnością jest tworzenie rozmaitych kompozycji roślinnych. Warsztaty poprowadzi Anita Ignaczak. 

 

 

STREFA MUZYKI / koncert na Handpan’ie

Koncert Baru Rajza: Obecnie debiutuje ze swoją solową płytą pt. “Metalowy głos”, granej na handpanie. Niesamowicie relaksacyjna muzyka w częstotliwości 432 MHz to prawdziwa uczta dla zmysłów.

https://www.facebook.com/rajzazg/

Posłuchać można na:

https://open.spotify.com/artist/1AEvERV6bbUmzx67u8vTdo?fbclid=IwAR1vw73PpTcWIGChAGEN0mkcuAij1VH7-o8vVxV6srbXpJqoUS9IqKWyUYU