Aktywnie z Animą- 17.11

Wrocławski Klub Anima zaprasza wszystkich na kolejną odsłonę  Aktywnego Weekendu z Animą, podczas którego odbędą się warsztaty Zumby, warsztaty florystyczne, warsztaty plastyczne, zajęcia ruchowe oraz koncert gongów.

17 listopada 2018 roku od godz. 13.00, każdy będzie miał okazję wzięcia udziału w bezpłatnych blokach zajęć (z wyjątkiem warsztatów florystycznych – koszt 30 zł).

Obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne: 71 351 12 71

 

HARMONOGRAM:

13:00 – 14:00 Zdrowy kręgosłup:  ćwiczenia gimnastyczne
(prowadzenie: Zbigniew K. Marzec)

14:00 – 15:00 Warsztaty florystyczne: kosze wiklinowe i inne – najlepsze tło do jesiennych kompozycji
(prowadzenie: Anita Ignasiak)

15:00 – 16:00  Techniki relaksacyjne: uwalnianie ciała i umysłu od stresu
(prowadzenie: Zbigniew K. Marzec)

16:00 – 17:30 Warsztaty Zumby: zajęcia taneczno-sprawnościowe oparte na muzyce latynoskiej
(prowadzenie: Ola Palmer)

17:45 – 19:00 Warsztaty plastyczne: sucha pastel, martwa natura w jesiennych barwach (prowadzenie: Krystyna Szczepaniak)

19:30 – 20:30 Koncert – misy i gongi tybetańskie
(prowadzenie: Agata Białoszewska)

 

 

Opis zajęć:

Zdrowy kręgosłup:  ćwiczenia gimnastyczne

Gimnastyka z uwzględnieniem ćwiczeń izometrycznych, które mają na celu wzmocnienie układu mięśniowego wokół kręgosłupa. Polegają one na mocnym napinaniu mięśni. Efektem ich wykonywania jest przyspieszona budowa tkanki mięśniowej, która w przypadku treningu siłowego budowana jest w poprzek, tutaj zaś budowana jest wzdłuż.


Warsztaty florystyczne: kosze wiklinowe i inne – najlepsze tło do jesiennych kompozycji
Kosze wiklinowe i inne – najlepsze tło do jesiennych kompozycji.
A w koszach – wszystko to, co jesienią najpiękniejsze: liście w jesiennych barwach, kolorowe jesienne kwiaty połączone z klasyką róż i gerber.

 

Techniki relaksacyjne: uwalnianie ciała i umysłu od stresu

Czyli zajęcia prowadzone przez Zbigniewa M. Marca, to przede wszystkim lek na stres. Po tych zajęciach każdy poczuje się zrelaksowany i będzie bardzo dobrze spać w nocy.

 

Warsztaty Zumby: zajęcia taneczno-sprawnościowe oparte na muzyce latynoskiej

Inspirowane kulturą latynoamerykańską zajęcia taneczno-sprawnościowe oparte na muzyce latynoskiej i międzynarodowej oraz ruchach tanecznych. Na zajęciach spotkasz się z elementami aerobiku, treningu interwałowego i oporowego wykorzystywanych, aby zmaksymalizować spalanie kalorii, korzyści sercowo-naczyniowe i wzmocnić mięśnie całego ciała. Doświadczenie taneczne nie jest potrzebne, a proste ruchy i motywująca muzyka dostarczają energię i chęć do działania.

 

Warsztaty plastyczne: sucha pastel, martwa natura w jesiennych barwach

Zajęcia artystyczne prowadzić będzie Krystyna Szczepaniak, artysta Akademii Sztuk Plastycznych w Poznaniu, wydział Malarstwo. Na zacięciach będzie można poznać technikę – sucha pastel. Uczestnicy będą rozwijać swoje patrzenie na naturę i zdolności manualne. Tematem zajęć będzie rysowanie martwej natury w jesiennych barwach. Zapewniamy  na  zajścia  artystyczne  w szystkie potrzebne materiały. Wykonany rysunek możesz wziąć do domu. 

 

Koncert – misy i gongi tybetańskie

Na sam koniec zapraszamy wszystkich na koncert mis i gongów w wykonaniu Agaty Białoszewskiej, certyfikowanej masażystka dźwiękiem według metody Petera Hessa, która również jest trenerką świadomego oddechu. W trakcie koncertu fala dźwiękowa będzie regenerować, relaksować, odprężać, wyciszać nasze ciała i umysły. Dźwięk mis i gongów poprowadzi nas w niezwykłą podróż w GŁĄB SIEBIE. Wibracje dźwięku mis i gongów tybetańskich jako fala dźwiękowa przenikają głęboko struktury fizyczne każdej komórki ciała i masują je powodując rozluźnienie oraz regeneracje na poziomie o wiele głębszym niż nocny odpoczynek.