31. Konkurs Plastyczny „Słowiański mit o stworzeniu świata”

 

Wrocławski Klub Anima serdecznie zaprasza do udziału w 31. Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży z Dolnego Śląska.

Konkurs przewidziany jest dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Ponadto, udział w konkursie mogą wziąć uczestnicy sekcji plastycznych z ośrodków kultury oraz osoby indywidualne, które nie ukończyły 20-tego roku życia. Technika prac jest dowolna, o czym mówi regulamin konkursu.

Zadaniem uczestników biorących udział w Konkursie jest wykonanie pracy graficznej, będącej autorską wizją mitu o początku świata stworzonego przez wybrany lud słowiański. Wierzenia Słowian różniły się między sobą, także ze względu na ogromne odległości dzielące poszczególne plemiona. Warto zgłębić kulturę naszych przodków, spróbować zrozumieć ich kult przyrody. Jak Ślężanie, a jak Serbowie tłumaczyli sobie największą zagadkę ludzkości? 

 

Nadesłane materiały zostaną ocenione przez jury, w skład którego wchodzą:

 – Krystyna Szczepaniak – absolwentka Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby ASP w Poznaniu. Zajmuje się wieloma mediami, a w szczególności malarstwem, rysunkiem.  Na swoim koncie ma wiele indywidualnych wystaw, a także zbiorowych.

– Jacek Doszyń – Absolwent wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki. Dyplom w pracowni prof. Eugeniusza Geta-Stankiewicza (1990). Specjalizuje się w drzeworycie i sitodruku. W grafice użytkowej koncentruje się na plakacie. Uczestniczył w wielu prestiżowych wystawach i konkursach, zarówno w Polsce jak i za granicą. Jest laureatem nagród i wyróżnień.

 – Agata Mikułowska–  ur. w Świnoujściu, od 10-go roku życia mieszka we Wrocławiu. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych, ukończyła Wrocławską ASP na Wydziale Malarstwa. Obecnie, od kilkunastu lat prowadzi własną pracownię projektową, zajmującą się projektowaniem i aranżacją wnętrz, oraz tworzeniem scenografii.

Jury wybierze finalistów w pięciu kategoriach wiekowych wg podanego w regulaminie kryterium ocen. Na zwycięzców czekają nagrody oraz wernisaż ich prac w siedzibie organizatora.

 

Nadsyłanie prac: 25.03.2022

Rozstrzygnięcie konkursu: 29.03.2022

Wręczenie nagród (wernisaż): 02.04.2022

 

Regulamin do pobrania tutaj:

31.Konkurs plastyczny Slowianski mit o stworzeniu swiata