16 konkurs plastyczny już w październiku

Wrocławski Klub ANIMA zaprasza dzieci oraz młodzież do udziału w XVI edycji konkursu plastycznego pt. ”Podróże po europejskiej kulturze”.

Inspiracją do  tematu konkurs  jest Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016.Przez cały rok  prezentowane jest dziedzictwo historyczne i życie kulturalne Wrocławia oraz regionu. Kultura europejska jest interesującym, różnorodnym zjawiskiem stąd dajemy możliwość zaprezentowania jej w swoich pracach.

Udział w nim mogą wziąć uczniowie Szkół Podstawowych ( kl. 0–VI ), Gimnazjaliści (I-III) oraz uczniowie Szkół Ponadgimnazjalnych (I-IV). Technika prac jest dowolna o czym mówi regulamin konkursu. Nadesłane materiały zostaną ocenione przez jury w skład którego wchodzą:

Agata Mikułowska: ur. w Świnoujściu, od 10-go roku życia mieszka we Wrocławiu. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych, ukończyła Wrocławską ASP na Wydziale Malarstwa. Obecnie, od kilkunastu lat prowadzi własną pracownię projektową, zajmującą się projektowaniem i aranżacją wnętrz, oraz tworzeniem scenografii.

Jacek Doszyń – Absolwent wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki.
Dyplom w pracowni prof. Eugeniusza Geta-Stankiewicza (1990). Specjalizuje się w drzeworycie i sitodruku. W grafice użytkowej koncentruje się na plakacie. Uczestniczył w wielu prestiżowych wystawach i konkursach, zarówno w Polsce jak i za granicą. Jest
laureatem nagród i wyróżnień.

Hanna Wencel – plastyk/ceramik, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Cieplicach oraz Akademii Sztuk Pięknych na wydziale ceramiki i szkła. Prywatnie, wiecznie poszukująca entuzjastka muzyki eksplorująca jej najbardziej neurotyczne obszary z tendencjami do melancholii.

 

Jury wybierze finalistów w pięciu kategoriach wiekowych wg .podanego w regulaminie kryterium ocen. Na zwycięzców czekają nagrody oraz wernisaż ich prac w siedzibie organizatora.

 

Nadsyłanie prac: 21.10.2016 r.

Rozstrzygnięcie konkursu: 25.10.2016 r.

Wręczenie nagród (wernisaż):30.10.2016 r.

 

Regulamin oraz karta zgłoszenia dostępne poniżej:

Regulamin