15 konkurs plastyczny

Wrocławski Klub ANIMA zaprasza dzieci oraz młodzież do udziału w XV edycji konkursu plastycznego pt. ”Namaluj swoją książkę”. Konkurs jest pretekstem do stworzenia nowej, innej, oryginalnej ilustracji do swojej ulubionej książki . Udział w nim mogą wziąć uczniowie Szkół Podstawowych ( kl. 0–VI ), Gimnazjaliści (I-III) oraz uczniowie Szkół Ponadgimnazjalnych (I-IV). Ponadto udział w konkursie mogą wziąć uczestnicy sekcji plastycznych z Ośrodków Kultury oraz osoby indywidualne, które nie ukończyły 20-tego roku życia. Technika prac jest dowolna o czym mówi regulamin konkursu. Nadesłane materiały zostaną ocenione przez jury w skład którego wchodzą:

Krystyna Szczepaniak – absolwentka Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby ASP w Poznaniu. Zajmuje się wieloma mediami, a w szczególności malarstwem, rysunkiem.  Na swoim koncie ma wiele indywidualnych wystaw  oraz zbiorowych.

Zuzanna Łobuś –absolwentka PLSP we Wrocławiu. Głównym nurtem Jej pracy jest malarstwo i rysunek, ale także ilustracja książkowa, projektowanie graficzne, projektowanie mody. Obecnie przede wszystkim zajmuje się sztuką portretowania.

Jacek Doszyń – Absolwent wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki.
Dyplom w pracowni prof. Eugeniusza Geta-Stankiewicza (1990). Specjalizuje się w drzeworycie i sitodruku. W grafice użytkowej koncentruje się na plakacie. Uczestniczył w wielu prestiżowych wystawach i konkursach, zarówno w Polsce jak i za granicą. Jest
laureatem nagród i wyróżnień.

 

Jury wybierze finalistów w czterech kategoriach wiekowych wg .podanego w regulaminie kryterium ocen. Na zwycięzców czekają nagrody oraz wernisaż ich prac w siedzibie organizatora. 

 

Termin nadsyłania prac:  11.03.2016
Rozstrzygnięcie konkursu:  14.03.2016
Wręczenie nagród i wernisaż:  19.03.2016

 

Regulamin oraz karta zgłoszenia dostępne poniżej:

Regulamin oraz karta zgłoszenia