free templates joomla
Zajęcia plastyczne

Zajęcia plastyczne dla dzieci mają na celu rozbudzić wrażliwość na piękno, wyzwolić ekspresję twórczą oraz poszerzyć horyzonty poznawcze wśród dzieci. Takie zajęcia stają się nie tylko źródłem przyjemności estetycznych ale relaksują oraz dają radość z tworzenia. Rozwijają fantazję, pomysłowość i przyczyniają się do poznania otaczającego nas świata.

XXVI Konkurs Plastycznym Dla Dzieci

Wrocławski Klub ANIMA serdecznie zaprasza dzieci oraz młodzież do udziału w XXVI Konkursie Plastycznym Dla Dzieci pt. „MÓJ ŚWIAT ZA 50 LAT”.

IV konkurs plastyczny dla dorosłych

Wszystkich pełnoletnich plastyków amatorów zapraszamy do wzięcia udziału w IV Dolnośląskim Konkursie Plastycznym dla Dorosłych pt. „Wrocławska jesień impresją malowana”.

Aktywnie z Animą powraca już 19.10.2019

b_150_212_16777215_00_images_aktualnosci_2019_aktywnie_aktywnie_promo.jpg

Wrocławski Klub Anima  zaprasza wszystkich na kolejną odsłonę  Aktywnego weekendu z Anima podczas których odbędą się ciekawe warsztaty artystyczne, a nawet koncerty.

19 października 2019 roku od godz. 12.00, każdy będzie miał okazję wzięcia udziału w zajęciach rozwojowych, tkackich, relaksacyjnych i nie tylko. Odbędą się również 20-sto minutowe seanse masażu relaksacyjnego. A na sam koniec jak zawsze zapraszamy na niesamowity koncert  mis i gongów tybetańskich w wykonaniu Agaty Białoszewskiej.

UWAGA:  Obowiązują zapisy na wszystkie zajęcia!

Przypominamy również, że wszystkie warsztaty oraz koncerty są przeznaczone dla osób pełnoletnich!

 

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!!!

 

HARMONOGRAM:

STREFA ROZWOJU/ „Asertywność, czyli jak dbać o swoje potrzeby”

12.00 – 15.00 |  prowadzenie: Helena Borys

 

STREFA SZTUKI/ Tkanie na krośnie harfowym

12.00 - 15.00/ prowadzenie: Monika Bliska (+ Splotka, Monika Bilska)

 

STREFA RELAKSACJI / Coś dla ciała i duszy- masaże relaksacyjne

15.00 - 18.00/ prowadzenie: Jolanta Pyszczek

 

STREFA SZTUKI /  „Kaligrafia”

14.30 - 16.30/ prowadzenie: Krystyna Szczepaniak

 

 

STREFA RELAKSACJI / Głęboka relaksacja

16.30 - 18.00/ prowadzenie: Zbigniew K. Marzec

 

 

STREFA MUZYKI / koncert mis i gongów tybetańskich

18.15/ prowadzenie: Agata Białoszewska

 

 

Kilka słów o zajęciach:

STREFA SZTUKI/ Tkanie na krośnie haftowym

Na zajęciach nauczymy się tkać serwety z naturalnych surowców – wełny i bawełny. Pracować będziemy na krośnie harfowym o najbardziej optymalnym rozmiarze do nauki. Każdy z uczestników zabierze ze sobą serwetę o wymiarach 18x25 cm. Dzięki małej ilości uczestników każdy będzie miał zagwarantowane maksimum uwagi, a prowadzący odpowie na wszystkie pytania.

Uczestnicy zajęć dowiedzą się na czym polega splot płócienny i jego wariacje. Warsztaty będą trwały 3 godziny, na których zajmiemy się:
- techniką krosien harfowych
- specyfiką włókien naturalnych
- nakładaniem osnowy i zabezpieczeniem tkaniny
- rozpoczęciem i zakończeniem wątku
- tkaniem splotem płóciennym i rypsami (zygzaki)
- prawidłowym wykończeniem tkaninyPROWADZĄCY: Pani Splotka, czyli Monika Bilska to tkaczka, która pierwsze swoje kroki z osnową i wątkiem zaczęła już w liceum w 2004 roku na kierunki tkaniny artystycznej. Przez lata szlifowała technikę, rozwijając swoją pasję tworząc tkane dekoracje. Obecnie uczy również młodszych i starszych podczas autorskich warsztatów w różnych placówka. Jej praca związana jest przede wszystkim tkaniną, makramą oraz ze wszelakiego rodzaju rękodziełem, w którym pojawia się splot.

 

STREFA ROZWOJU/ „Asertywność, czyli jak dbać o swoje potrzeby”

“Asertywność: jak dbać o swoje potrzeby” - warsztaty o tym, co to jest i jakie korzyści przynosi postawa asertywna, jak wyrażać własne opinie i potrzeby, jakie są techniki asertywnej odmowy i asertywnego  wyrażania prośby.

Asertywność nie jest sztuką mówienia “NIE” - jak się powszechnie uważa. Przynajmniej nie tylko. To również umiejętność mówienia “TAK” dla tego co jest dla nas dobre i ważne. Jest to bycie w zgodzie ze sobą, ze swoimi potrzebami, przekonaniami, poglądami i wartościami.

Asertywność jest to wyrażanie potrzeb, ale też umiejętne reagowanie na potrzeby innych. To również wyrażanie i przyjmowanie próśb oraz radzenie sobie z odmową i krytyką.

Asertywność jest przyjmowaniem komplementów i wyrażaniem ich. To umiejętność powiedzenia, z czego jesteśmy zadowoleni, co nam się podoba oraz tego, co nam się nie podoba.

Jest to nasze naturalne prawo do życia, które powinno przynosić nam radość. Warto robić w życiu to, co kochamy i sami wybieramy, a nie spełniać czyjeś oczekiwania. Myśl, że możemy zadowolić wszystkich jest nierealna, bo zawsze będą ludzie, którzy będą za lub przeciw oraz tacy, którym nie spodoba się to, co robimy. W każdym momencie możemy zacząć być wierni sobie i robić to, co kochamy i żyć według własnych zasad

 

PLAN WARSZTATU

  1. Co to jest asertywność? Świadomość praw osobistych. Budowanie postawy asertywnej.
  2. Model asertywnej odmowy.
  3. Asertywne wyrażanie prośby.

 

PROWADZĄCY: Helena Borys - Profesjonalny Certyfikowany Coach Biznesowy, Trener Biznesu i Rozwoju Osobistego. Ukończyła m.in. 1,5 roczną Szkołę Trenerów Rozwoju Osobistego we Wrocławiu, Szkołę Trenerów Biznesu Moderator oraz wiele innych kursów i szkoleń, w tym 4 miesięczny kurs „NVC w relacjach zawodowych”. Posiada 11 letnie doświadczenie w pracy z projektami i zarządzaniem zespołem. Tajniki coachingu poznawała podczas kursów i szkoleń u Macieja Bennewicza w Instytucie Kognitywistyki. Również u niego poddaje się regularnym superwizjom, aby dbać o jakość świadczonych usług i ciągle się rozwijać.Jej misją oraz pasją jest rozwój siebie i innych. Pomaga odkrywać to, co jest naprawdę ważne i budować własną indywidualną definicję sukcesu i szczęścia. Jest najlepszym dowodem na to, że coaching działa. Po 11 latach pracy w korporacji postawiła na wewnętrzny głos i wielką potrzebę rozwijania swojej pasji. Uważa, że jedną z podstawowych i najważniejszych kompetencji jest komunikacja. Relacja z innym człowiekiem zawsze zaczyna się od nas i od tego, jak się porozumiewamy.

Nasz Kalendarz

Styczeń 2020
Po Wt Śr Cz Pi So N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2


Newsletter

Chcesz być na bieżąco z impezami w Klubie Anima? Zapisz się do Newslettera

Partnerzy