free templates joomla
Zajęcia plastyczne

Zajęcia plastyczne dla dzieci mają na celu rozbudzić wrażliwość na piękno, wyzwolić ekspresję twórczą oraz poszerzyć horyzonty poznawcze wśród dzieci. Takie zajęcia stają się nie tylko źródłem przyjemności estetycznych ale relaksują oraz dają radość z tworzenia. Rozwijają fantazję, pomysłowość i przyczyniają się do poznania otaczającego nas świata.

Roszpunka- spektakl dla dzieci

Wrocławski Klub Anima zapraszam na niesamowity spektakl pt.”Roszpunka”, który odbędzie się 17 lutego o godz. 11.00 we Wrocławskim Klubie Anima. Spektakl przeznaczony dla dzieci od 5 roku życia!

Aktywnie z Animą - 23.02.2019r.

Zapraszamy wszystkich dorosłych mieszkańców Wrocławia na kolejną odsłonę naszych comiesięcznych zajęć „Aktywnie z Animą”. W edycji lutowej wydarzenia odbędą się: warsztaty relaksacyjne, warsztaty muzykoterapii/muzyczny relaks terapeutyczny, warsztaty plastyczne, florystyczne oraz zajęcia jogi śmiechu.

Spektakl dla dzieci "Titelitury"

Wrocławski Klub Anima zaprasza na spektakl wg baśni Braci Grimm pt. „Titelitury”, który odbędzie się 24 marca, o godz. 11.00 przy ul. Pilczyckiej 47. Spektakl przeznaczony dla dzieci od 5 roku życia! Bilety w cenie: 15zł

Kasia Kowalska- koncert akustyczny

Wrocławski Klub Anima zaprasza na akustyczny koncert Kasi Kowalskiej w ramach trasy „Aya Tour”, który odbędzie się 10 marca 2019 roku o godz. 19.00 Podczas koncertu usłyszymy przeboje z 25-letniej działalności wokalistki, jak i przeboje z najnowszej płyty „Aya”. Bilety w cenie: 60zł

„URODZINY MARSZAŁKA”- darmowy spektakl

b_150_212_16777215_00_images_aktualnosci_2018_spektakle_Urodziny_Marszaka_-_plakat.jpg

"URODZINY MARSZAŁKA"

Historyczny spektakl dla młodzieży

 

TeatrAkcja oraz Wrocławski Klub Anima zapraszają serdecznie na darmowy spektakl, który odbędzie się 18 czerwca o godz.11.00  przy ul. Pilczyckiej 47.

 

 Co zrobić, by młodzież interesowała się historią Polski?

Podpowiedź, jak można to zrobić bezboleśnie, ciekawie i w zaskakujący sposób podaje na tacy TeatrAkcja, który stworzył historyczny spektakl dla młodzieży pod tytułem „URODZINY MARSZAŁKA”. Ten edukacyjno-społeczny projekt teatralny powstał na podstawie scenariusza Błażeja Michalskiego, w reżyserii Agaty Skowrońskiej - Kartvelishvili z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI.

 

 

 OD AUTORA:

Jest 5 grudnia 1919 roku. Naczelnik świeżo wskrzeszonego państwa polskiego kończy właśnie pięćdziesiąt dwa lata. W odwiedziny do Józefa Piłsudskiego zjeżdżają się wyjątkowe osobistości. Obok ulubionej najstarszej siostry naczelnika Zofii Kadenacowej jest przyszła jego żona - Aleksandra, obecny adiutant - Książę Stanisław Wilhelm Radziwiłł herbu Trąby, adiutant dawniejszy, a już niebawem słynny pierwszy ułan II-giej Rzeczypospolitej - Bolesław Wieniawa Długoszowski; jeden z najbliższych współpracowników Piłsudskiego, a w przyszłości wielki, choć z tragicznym życiorysem polityk - Walery Sławek, a wreszcie dwóch dzielnych żołnierzy i weteranów wielu walk – Generał Bolesław Roja i pułkownik Leon Berbecki. Obecność tak nietuzinkowych postaci zapewni sztampowej czynności krojenia urodzinowego tortu absolutnie wyjątkową oprawę.

Tym bardziej, że w Polsce wciąż trwa burzliwy i niezmiernie ważny moment dziejowy. Upływa rok od odzyskania niepodległości. Obok żywej polityki w granicach i poza nimi na froncie wschodnim wciąż trwają walki. Także przy stole stoczy się zażarta dyskusja nad obecnym i przyszłym kształtem naszej ojczyzny. Zdrowie Naczelnika!

Taka forma spektaklu pozwoli przedstawić tak ważne postaci historyczne w żywym świetle, jako ludzi „z krwi i kości”, pomoże nakreślić relacje pomiędzy nimi, a także pokazać realia tamtych czasów (kostiumy, mundury wojskowe). W przedstawieniu nie zabraknie humoru i muzyki. Lekcja historii poprowadzona w ten sposób będzie bardziej przystępna dla młodzieży i z pewnością spowoduje większe nią zainteresowanie, bo możliwie wiernie odtworzy nastroje społeczne i atmosferę tamtych czasów.

Założenia projektu:

- Nauka historii poprzez teatr

- Zwiększenie zainteresowania historią wśród młodzieży wieku 14-18 lat

- Dotarcie ze sztuką teatralną bezpośrednio do szkół, podczas lekcji

- Umożliwienie przeprowadzenia lekcji historii poza szkołą

- Dostarczenie materiału do prac z uczniami – dyskusje o pokazanych w spektaklu wydarzeniach historycznych i poruszanych faktach

- Kształtowanie świadomości historycznej i wpływ na rozwój intelektualny młodzieży

 

 

Reżyseria: Agata Skowrońska - Kartvelishvili

Scenariusz: Błażej Michalski

Scenografia i kostiumy: Beata Fertała - Harlender

 

Obsada:

Monika Bolly

Iwona Kucharzak - Dziuda

Dariusz Bereski

Arkadiusz Cyran

Stanisław Melski

Błażej Michalski

Przemysław Sejmicki

Michał Szwed

 

 

 

 Złoty Sponsor Projektu - "TAURON Polska Energia"

Nasz Kalendarz

Luty 2019
Po Wt Śr Cz Pi So N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3


Newsletter

Chcesz być na bieżąco z impezami w Klubie Anima? Zapisz się do Newslettera

Partnerzy